Wydarzenia Bielsko-Biała

Duże wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej. Specjaliści udzielą darmowych porad

W weekend 17 i 18 lutego w Bielsku-Białej odbędzie się duże wydarzenie poświęcone profilaktyce i promocji zdrowia. Będą prelekcje, wykłady i bezpłatne badania. „Dni Zdrowia” współorganizuje miasto i powiat bielski. Dziś w starostwie powiatowym odbyła się konferencja promująca wydarzenie.

Dni Zdrowia zaplanowano w dniach 17-18 lutego w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Weźmie w nich udział m.in. Szpital Pediatryczny, Bielskie Centrum Psychiatrii, Beskidzkie Centrum Onkologii-Szpital Miejski, Centrum Pulmunologii i Torakochirurgii w Bystrej, Uniwersytet Bielsko-Bialski, Śląski Uniwersytet Medyczny, NFZ, ZUS oraz bielski sanepid.

Instytucje przygotują prelekcje i wykłady, a ponadto oferowane będą bezpłatne badania profilaktyczne oraz konsultacje medyczne. Będzie mowa o zdrowiu psychicznym, zdrowym odżywianiu, profilaktyce nowotworowej, dbaniu o serce czy znaczeniu wysiłku fizycznego. Będzie także strefa dla dzieci.

Wydarzenie organizuje miasto Bielsko-Biała i powiat bielski. Patronatem objęli je prezydent Jarosław Klimaszewski i starosta Andrzej Płonka. – Takiego wydarzenia jeszcze nie było w naszym regionie. Instytucje, które będą się prezentowały dotyczą tak naprawdę obszaru całej Aglomeracji Beskidzkiej. Współpraca między powiatem a miastem Bielsko-Biała w ostatnich latach bardzo się rozszerzyła w wielu obszarach. Pamiętajmy o tym, że ochrona zdrowia to jedno z najważniejszych zadań samorządu – mówił prezydent Bielska-Białej.

To jest wydarzenie, którego nie było. Do tej pory mówiło się o współpracy, ale jej nie było. Chcemy pokazać, co na naszym terenie funkcjonuje, gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc, a przy okazji tych wydarzeń będą prelekcje ludzi z doskonałą wiedzą naukową. Tego jest sporo, każdy znajdzie dla siebie to czego oczekuje – uzupełniał starosta bielski Andrzej Płonka.

 

google_news