Wydarzenia Oświęcim

Dwa nowe przypadki koronawirusa w powiecie oświęcimskim

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2  w powiecie oświęcimskim. To sprawia, że dziś w tym powiecie chorobę Covid-19 zdiagnozowano u 12 osób.

Wśród nowych chorych jest siedmiu mieszkańców gminy Kęty, dwie osoby z gminy Brzeszcze oraz po jednej z Oświęcimia, Osieka i Polanki Wielkiej. Dwoje chorych ma „związek” z oświęcimskim szpitalem, który wydał w tej sprawie oświadczenie. – Prowadzone w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu badania przesiewowe w kierunku koronawirusa  zarówno u pacjentów i pracowników,  wykazały dodatni wynik u jednego z pacjentów i jednego pracownika firmy zewnętrznej – napisano w komunikacie.

Dziś dziś koronawirusa zdiagnozowano u 47 mieszkańców powiatu oświęcimskiego. 21 z nich to mieszkańcy gminy Kęty, z których jedna wyzdrowiała, a dwie zmarły. 11 osób zachorowało w gminie Brzeszcze (1 zmarła), a 8 w Oświęcimiu (1 osoba przegrała walkę z chorobą). Po 2 osoby zakaziły się w gminach Osiek, Polanka Wielka i Zator, a jedna w gminie Oświęcim.

Dwie osoby ujęte w zestawieniu dla powiatu oświęcimskiego to mieszkańcy gmin spoza powiatu oświęcimskiego – gmin Tomice i Porąbka.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments