Wydarzenia Cieszyn

Dziś już drugi zgon z powodu koronawirusa w Cieszyńskim

Fot. Pixabay.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie przedstawiła najnowsze dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie cieszyńskim, związanej z wirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ostatniej doby przybyło 32 mieszkańców naszego regionu, u których wynik badania na obecność koronawirusa w organizmie okazał się dodatni. Zachorowało 10 mieszkańców Cieszyna, 9 gminy Strumień 4 gminy Skoczów, 3 gminy Brenna, 2 gminy Chybie, 2 gminy Hażlach oraz 2 gminy Zebrzydowice. Osiem osób jest hospitalizowanych. W ostatniej dobie zmarło też dwóch mieszkańców regionu – jeden z gminy Strumień i jeden z Cieszyna. O pierwszym przypadku informowaliśmy dziś przed południem tutaj. Jak się dowiadujemy, drugi z mężczyzn, mieszkaniec Cieszyna, miał 62 lata.

Mamy też najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Spośród 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem 62 dotyczą województwa śląskiego.

Bliższe szczegóły zdradza Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego.

Zakażeni koronawirusem to: 10 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 3, najstarszy 86 lat), starsza mieszkanka Sosnowca, 5 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 42, najmłodszy 30 lat), 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (młody i w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (młody i w sile wieku), mieszkaniec Żor w średnim wieku, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, 5 mieszkańców Zabrza (najstarszy 53, najmłodszy 34 lata), młoda mieszkanka powiatu zawierciańskiego, starsza mieszkanka Katowic, 6 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 61, najmłodszy 25 lat), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 39, najmłodszy 6 lat), młoda mieszkanka powiatu pszczyńskiego i 22 pracowników kopalń.

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

oba zgony nie mają nic wspólnego z Covid19 !!! Ludzie nie dajcie wiary. Powikłanie po nie wyleczonej grypie w grypie osób starszych kwalifikują się do tego aby uznać jako przyczynę covid ????

AGertos
AGertos
1 rok temu
Reply to  Adam

Szczególnie ze stwierdzonym u nich COVID-19, faktycznie to nie ma nic wspólnego z SARS-CoV-2. Jak chłopie nie wiesz to nie pisz.

Josef
Josef
1 rok temu

Tak 2 osoby zmarły w całym powiecie na covid19 a pewnie 8 z powodu raka 5 na zawał i 3 udar…

BS
BS
1 rok temu

a co do zakażeń koronawirusem, to na całym świecie zwykłe mydło w kostce wraca do łask. To jest najtańsza metoda, żeby się nie zarazić. Tylko że nie można myć rąk dwie sekundy tak jak statystyczny Polak 🙂 Znalazłem na youtubie fajny film który prosto pokazuje jak właśnie powinno się myć ręce https://youtu.be/0xfzKqyx4oU

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  BS

Nic odkrywczego na You Tube, jak myć ręce instruowano kilka tygodni temu publicznie. Mycie nie przez 30 sekund lecz 3 minuty. Z filmiku nie muszę wiedzieć, że trzeba pocierać ręce dopiero jeśli wytworzy się piana z mydła w kostce. Zawsze nie myję rąk bez wytworzonej piany.

Damian
Damian
1 rok temu

Zmarł na koronkę,czy był stwierdzony ten wirus w jego organizmie w chwili zgonu, bo to diametralna różnica, raczej przyczynę śmierci bada patolog, a nie w momencie śmierci rzecznik już ma decyzję, pismaki zaś nie zadają sobie trudu by to zbadać tylko podsycają strach, gratuluję rzetelności,

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Damian

Pismaków nie wtrącaj do tematu jeśli tak naprawdę nie wiesz czego chcesz. Pismaki mają badać? Sanepid podaje, że zmarł ktoś na koronawirusa to znaczy był zakażony, nie jest to bezpodstawne. Masz zresztą w tytule “zmarł z powodu koronawirusa”. Przecież przybywanie zgonów na koronawirusa nie jest dobrze widziane od strony oczekiwanego efektu polepszenia sytuacji. Na ten efekt pracują głownie medycy, w tym lekarze podający przyczynę zgonu. Gdyby patolog miał badać każdy przypadek śmierci w pandemii – koniec świata.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Damian

Testy wykrywają obecność wirusa a nie konkretnie covid 19 i temu wszyscy co umierają to na koronowirusa się podaje

M. Luter
M. Luter
1 rok temu

Człowiek jest tylko człowiekiem. Homo est homo.

aro
aro
1 rok temu
Reply to  M. Luter

Ty co się tak podajesz za tego Lutra i jego przyśpiewki? wal sie jakies braki masz i brak zdania. a co do tematu to jesli ktos ma korone i umrze na zawal to i tak ze to przez korone to jest fałszerstwo największe w historii.