Bielsko-Biała Na sygnale Oświęcim

Dwa promile, czworo małych dzieci. Nietrzeźwy ojciec na spacerze

 43-letni mieszkaniec Kęt szedł przez osiedle z czwórką dzieci. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

We wtorek, tuż przed 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna idący przez jedno z kęckich osiedli sprawia wrażenie nietrzeźwego, a ma ma pod opieką czwórkę małych dzieci, w tym jedno w wózku. Policjanci pojechali we wskazany rejon. Mężczyzna z dziećmi został odnaleziony na sąsiednim osiedlu. Okazało się, że jest to 43–letni mieszkaniec Kęt. Pod opieką miał dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Badanie stanu trzeźwości ojca małoletnich wykazało 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kęckiego komisariatu, a dzieci oddano pod opiekę rodziny.

Jak informuje oświęcimska policja w sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Materiały mają też zostać przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w związku z podejrzeniem, iż czyn, którego dopuścił się mężczyzna może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu.

Policja dziękuje za prawidłową reakcję osobie, która powiadomiła o zdarzeniu i apeluje o reagowanie na zaniedbania oraz przemoc wobec małoletnich – należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek
Józek
1 miesiąc temu

Najlepsze to to że alkohol jest legalnie sprzedawany w tysiącach sklepów a skarb państwa ma z tego gigantyczne dochody a z drugiej strony prześladuje tych którzy go spożywają.To hipokryzja.
Przypuszczam że większość rodziców wielokrotnie miało pod opieką dzieci będąc pod wpływem alkoholu np po spotkaniu rodzinnym
Tym niemniej 2,2 promila to dużo !!
Ten/ta kapuś powinien dostać medal za “czujność”

JE8AC policję
JE8AC policję
1 miesiąc temu

Która ustawa zabrania sprawowania opieki w stanie nietrzeźwym? Proszę o podanie nazwy, paragrafu its! Nie będzie żadnego “interpretowania” przepisów przez ubecję reżimu Tuska!