Na sygnale Wadowice Oświęcim

Dwóch dilerów w areszcie. Jeden wpadł w czasie kontroli drogowej

Fot. Policja

W Osieku i Andrychowie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy byli w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich, pod wpływem prowadził samochód. Wpadł w czasie kontroli drogowej.

We wtorek na jednej z ulic w Osieku policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen, który nie trzymał prostego toru jazdy. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem 28–letni mieszkaniec gminy Osiek od dwóch lat posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. W ślinie kierującego tester wykazał metamfetaminę. W związku z powyższym 28–latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.

Policjanci z drogówki wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego, dokonali przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny. W pokoju oraz garażu 28–latka odnaleźli i zabezpieczyli osiem słoików z zawartością białej sproszkowanej substancji, plastikowe pudełko z suszem roślinnym oraz zieloną tabletkę. Po zważeniu i zbadaniu zabezpieczonych środków odurzających okazało się, że w słoikach znajdowało się łącznie blisko 1200g amfetaminy, w pudełku znajdował się gram marihuany, a tabletka to środek odurzający o nazwie ecstasy. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty, z tytułu których grozi mu łącznie do 15 lat więzienia.

14 września z kolei małopolscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 41-letniego dilera narkotykowego, który z przygotowanym do sprzedaży „towarem” przechadzał się ulicami Andrychowa. Kryminalni zabezpieczyli przy nim środki odurzające o czarnorynkowej wartości sięgającej 20500 zł. Mężczyzna odpowie za posiadanie i handel narkotykami. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zaskoczony obecnością kryminalnych, amator środków odurzających szarpał się i próbował ucieczki. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Miał przy sobie poporcjowaną marihuanę i kokainę. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne narkotyki. W szafce kuchennej mężczyzna ukrywał amfetaminę, marihuanę i kokainę. Łącznie zabezpieczono ponad 320 g narkotyków. Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udział w obrocie narkotykami.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments