“Dwójka” Victorii Hażlach mistrzem klasy B

W hitowym meczu 19. kolejki skoczowskiej klasy B spotkały się dwie najlepsze drużyny bieżących rozgrywek. Rezerwy Victorii Hażlach rozprawiły się z drugim zespołem LKS-u Pogórze i przypieczętowały tytuł mistrzowski.

Mecz dla miejscowych rozpoczął się wręcz idealnie, gdyż już w 48. sekundzie gry głową piłkę do siatki skierował Krzysztof Dąbrowiecki, dając prowadzenie swojej ekipie. Szybka strata gola nie podziałała na przyjezdnych deprymująco i w 13. minucie doprowadzili oni do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Jan Szostok a mecz zaczął się od nowa. Jednak zespół z Hażlacha odpowiedział dość zdecydowanie. W 19. i 25. minucie Samuel Kastinger trafiał między słupki bramki pogórzan, dając liderowi tabeli dwubramkową zaliczkę, która utrzymała się do przerwy.

Po zmianie stron gospodarze znów przycisnęli i w 50. minucie “zamknęli” mecz. Tym razem indywidualną akcją popisał się Marcin Siekierka, który jak się okazało ustalił wynik niedzielnej rywalizacji na 4:1, bowiem pomimo jeszcze kilku szans strzeleckich z obu stron, więcej goli kibice już nie zobaczyli. Dzięki wygranej podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego zapewnili sobie tytuł mistrzowski i awans do klasy A.