Wydarzenia Oświęcim

Dzienniczki czekają

Mieszkańcy, którym dawały się we znaki nieprzyjemne zapachy nazywane zazwyczaj fetorem, mogą wziąć udział w badaniu tych uciążliwości. W tym celu niezbędna jest wizyta w Starostwie Powiatowym.

 Żeby dołożyć cegiełkę do likwidacji fetoru, trzeba jeszcze w maju odwiedzić Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. Wyspiańskiego 10) i odebrać Dzienniczek Obserwacji Zapachu. Posłuży on do zapisywania informacji o występowaniu odoru. Dane te pozwolą zweryfikować i uzupełnić pomiary i analizy prowadzone równolegle przez naukowców.

Badania mają pomóc we wskazaniu źródeł fetoru nękającego mieszkańców miasta i gminy Oświęcim. Ich metodologię opracowała prof. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej. 22 maja poinstruowała ona zebranych w Domu Ludowym w Monowicach, jak wypełniać Dzienniczek. Na terenie gminy Oświęcim problem był najbardziej odczuwalny we Włosienicy, Stawach Monowskich, Dworach Drugich i w Porębie Wielkiej. Niemniej organizatorzy badania zapraszają do współpracy wszystkich mieszkańców, którym fetor dał się we znaki. Dokładnych informacji udziela Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Małgorzata Sikora (tel. 33 844 97 10). Starostwo Powiatowe zajmuje się również dystrybucją Dzienniczków. Można się po nie zgłaszać do do 31 maja br.

 

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments