Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

E-porada, e-recepta, a potem… e-zgon. Starosta bielski o koronawirusie

Andrzej Płonka, starosta bielski. Fot. Marcin Kałuski

Starosta bielski, który na głowie ma problemy szpitali i pogotowia, wskazuje, że epidemia tylko dokłada kolejnych.

Służba zdrowia to oczko w głowie Andrzeja Płonki. Podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu Bielskiego dał wyraz temu, jak negatywnie wpływa na nią epidemia i rzucił kilka tak luźnych, jak barwnych uwag.

– Są tu lekarze i wiedzą, czym jest e-porada. Przez szybkę, przez telefon… Przychodzi czas, że tego pacjenta trzeba zbadać. Niedługo dojdziemy do perfekcji i będzie e-zgon – stwierdził. – Sami lekarze dzielą się na tych, którzy wykonują pracę wiedząc, że to ryzyko i co to jest pandemia oraz na tych, także w naszych szpitalach, którzy jakby mogli ubrać pięć kombinezonów, to tyle by ubrali, aby się odizolować. To też nie jest dobre rozwiązanie – dodał.

Starosta jest wstrząśnięty przykładami złego funkcjonowania służby zdrowia, o których codziennie słyszy. – Mieszkańcy nie wiedzą, gdzie się znaleźć w tym systemie, gdzie zadzwonić. Słyszałem, że ktoś chodził ze złamaną nogą, bo nie mógł znaleźć pomocy – powiedział. Jak ocenił, obecnie służba zdrowia znajduje się w stanie kryzysowym.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tu i teraz
tu i teraz
1 miesiąc temu

To jest żadna prawda.Gmoch był dumny z Polski.Na pewno nie jest dumny z tej pisiarskiej haniebnej władzy i o to chodziło Manowi.Władza ,który z kraju docenianego w całej Europie i na świecie uczyniła pośmiewisko..

sinusoida
sinusoida
1 miesiąc temu

Jakie ślicznie zatroskane twarze na fotografii,pamiętam,że towarzysze w 1980 roku też mieli tak zatroskane twarze.Powtórka z rozrywki się rozpoczyna.

z grubej rury
z grubej rury
1 miesiąc temu

Obudziły się powiatowe pajace z ręką w nocniku,pełnym nocniku.Nareszcie zobaczyli ,że król jest nagi,a on jest nagi od samego początku tylko banknoty im nie pozwalały tego dostrzec,choć H.Andersen już 200 lat temu to sygnalizował.

Kali
Kali
1 miesiąc temu

Tak wyglądają czułe uściski z Pisem.Dopiero teraz to widać,trzeba było wcześniej reagować.

Bartosz
Bartosz
1 miesiąc temu

A może e-przekręt czyli “modernizacja ewidencji gruntów i budynków” w powiecie bielskim. Bubel za kilkanaście milionów złotych…..

Ja
Ja
1 miesiąc temu

Jeszcze zapomnieli o e-operacji

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

może pan wicestarosta Szetyński z pis-u coś podpowie

Kali
Kali
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Chyba ci rozum odebrało,że z taką propozycją startujesz.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

pan starosta niech się zwróci do swoich kolegów z pis-u

Stefek
Stefek
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Może lepiej jakiś z KE bo tolefzy lewakow UE a oni wiedzą znacznie wieciej niż PiS

Ewa z J-ca
Ewa z J-ca
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Tych po AA

Taki tam
Taki tam
1 miesiąc temu

Wzruszyło mnie to wyznanie Pana Starosty , po tylu latach pensji za nic z naszych podatków i haraczy odkrył że Polska służba opieki wraz z całym systemem jest niewydolna ???? Ja proponuję żeby to Pan Starosta poszedł teraz do szpitala i trochę popracował w jednym kombinezonie …..zobaczymy czy będzie ufał swojemu bogowi czy też będzie się bał o swoje życie ???

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Taki tam

Pan starosta nie powiedział, że służba zdrowia jest niewydolna lecz, że obecnie służba zdrowia znajduje się w stanie kryzysowym. Obecnie, w domyśle że wcześniej takiego stanu nie było. Pan starosta wypowiada się na podstawie przykładów, które codziennie słyszy ale nie doświadczył praktycznie, że musiał już dawniej kilka godzin siedzieć w poczekalni, że do rejestracji nie dało się dodzwonić, że specjaliści wyznaczali roczne terminy wizyt kontrolnych lub likwidowano poradnie. Leczył się prawdopodobnie prywatnie a wtedy inna rozmowa.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Starosta dopiero dziś dostrzegł, że służba zdrowia znajduje się w stanie kryzysowym? Epidemia dokłada kolejnych problemów a nie czasem obnaża złą organizację występującą od dawna? To, że mieszkańcy nie wiedzą gdzie się znaleźć w tym systemie to wina pojedynczych lekarzy?

PowiatowaPolskaUrzędowa
PowiatowaPolskaUrzędowa
1 miesiąc temu

łączę siè w urzędniczym wstrząsie z Panem Starostą, ale chciałbym poznać odważne rozwiązania jakie ma Pan nam (pacjentom i SŁUŻBIE Zdrowia) do oznajmienia.
Np 10 punktów Pana jasnego programu poprawy syt.
Tak po męsku, bez doginania się do róžnych grup nacisku z góry czy z dołu. Więc nie narzekamy , tylko działamy, śmiało:
1.
2….
Pana odpowiedź jest też niezbędna do nast wyborów (o ile Pan startuje)