Efektowna wygrana MKS Ustroń

Nareszcie! Po serii porażek w II lidze szczypiorniści MKS Ustroń w końcu zaznali smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Piotra Bejnara rozbili AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 33:22.

Początek meczu był wyrównany, ale z biegiem czasu gospodarze uzyskali przewagę i już na przerwę schodzili z czterobramkową zaliczką (17:13). O sukcesie ustronian zadecydowały premierowe minuty drugiej odsłony, kiedy to MKS grał skutecznie a do tego pozwolił rzucić sobie gola dopiero w 13. minucie tej części gry. To pozwoliło “odjechać” rywalom i ostatecznie wygrać pojedynek 33:22.

– Pierwsze piętnaście minut było wyrównane, ale później uzyskaliśmy przewagę, którą budowaliśmy właściwie już do końca spotkania. Druga połowa była pod naszą kontrolą, w efekcie czego notujemy wysokie i przekonywujące zwycięstwo. Bardzo się z tego cieszymy, bo długo na nie czekaliśmy – podsumował zawody szkoleniowiec MKS Ustroń Piotr Bejnar.

Zespół spod Równicy zagrał w składzie (w nawiasie zdobyte bramki): Piotr Gawlas, Dawid Jenkner (2), Aleksander Bejnar (1), Jan Cieślar, Łukasz Gogółka, Piotr Szturc (1), Szymon Patyna (1), Wojciech Chmura, Szymon Gogółka (4), Krzysztof Bielesz (2), Michał Jopek (10), Marcin Białkowski (2), Mateusz Turoń (2), Artur Kwolek (5), Bartosz Aronik i Mateusz Cieślar (3).