Porady i inspiracje

Ekologiczne opakowania foliowe – mit czy rzeczywistość?

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że planeta jest zanieczyszczona. Coraz więcej osób podejmuje więc walkę o czyste środowisko. Dotyczy to również producentów, którzy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań. Czy warto im zaufać i sięgać po ekologiczne opakowania foliowe?

Ekologiczne opakowania foliowe – co to jest?

Opakowania foliowe ekologiczne, jak sama nazwa wskazuje, są przyjazne środowisku naturalnemu. Produkuje się je z użyciem starannie dobranych surowców. Dzięki temu są biodegradowalne i nie przyczyniają się do zanieczyszczania planety.

Wśród ekologicznych opakowań foliowych można znaleźć wiele różnych produktów. Mogą to być np.:

  • worki niezamykane,
  • woreczki na psie odchody,
  • jednorazowe reklamówki,
  • worki zamykane,
  • rękawy-tunele ogrodnicze.

W asortymencie renomowanego producenta, takiego jak Niupak, można znaleźć też kilka innych ekologicznych rozwiązań. To worki na śmieci, a nawet foliopaki kurierskie czy ochronne rękawice jednorazowe.

Czy ekologiczne opakowania foliowe to prawda?

Dobrej jakości ekologiczne opakowania foliowe, które pochodzą ze sprawdzonego źródła, to żaden mit czy chwyt marketingowy. Ich znalezienie nie stanowi dużego problemu. Trzeba przede wszystkim zweryfikować, z czego dokładnie powstają.

Prawdziwie ekologiczne opakowania foliowe zawierają specjalny dodatek. Mowa tu o d2w. To domieszka, która wspomaga i przyspiesza naturalny proces degradacji. Dzięki temu folia rozkłada się znacznie szybciej niż zwykły plastik – trwa to od kilkunastu do ok. 24 miesięcy, a nie od 100 do 500 lat.

Dlaczego używa się takich dodatków jak d2w?

Na pojawienie się takich domieszek jak d2w wpłynęło coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Niestety nie wszyscy prawidłowo segregują śmieci, niektórzy nie przywiązują nawet wagi do tego, aby foliowe opakowanie wyrzucić do kosza. To spowodowało, że worki i woreczki można znaleźć niemal wszędzie – zaplątane w korony drzew, w wodzie czy na trawnikach.

Dodanie d2w do folii pozwala na jej szybszy, nieszkodliwy dla środowiska rozkład. To nowoczesna technologia, bezpieczna i zmieniająca branżę opakowań.

Zalety stosowania ekologicznych opakowań foliowych

Warto sięgać po ekologiczne opakowania foliowe m.in. ze względu na możliwość redukcji zanieczyszczenia środowiska. Wbrew częstym obawom są one mocne, dlatego nie trzeba się martwić o ich niespodziewane rozerwanie. Ponadto są wykonane z dbałością o estetykę. Korzystanie z takich opakowań to dobre rozwiązanie szczególnie dla firm. Ułatwia to budowanie odpowiedniego wizerunku, podkreślającego troskę o planetę.

Gdzie kupić opakowania foliowe ekologiczne?

Każdy, komu zależy na tym, aby otrzymać najwyższej jakości ekologiczne opakowania foliowe, powinien zamówić je prosto od renomowanego producenta. To nie tylko daje pewność co do solidności i trwałości produktu. Jest to również szansa na spersonalizowanie zamówienia, a więc dopasowanie go do indywidualnych preferencji – pod kątem liczby sztuk, kolorystyki czy wymiarów.

Sprawdzone ekologiczne opakowania foliowe Niupak. Wybierz wysoką jakość wykonania i zatroszcz się o środowisko!

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments