Wydarzenia Cieszyn

Ekopracownie z nagrodami. Istebna na czele

Fot. Gmina Istebna

W powiecie cieszyńskim powstają cztery nowe ekopracownie, a dwie z nich w tej samej gminie.

Dziś (7 czerwca) nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2022”, organizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 10 tys. zł.

Z 149 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, Jury wyłoniło 55 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły z otrzymają łącznie prawie 550 tys. zł.

Na liście zwycięzców znalazły się cztery szkoły z powiatu cieszyńskiego i z tego – co ciekawe – dwie z gminy Istebna. Konkretnie, to Zespół Szkolno – Przedszkolny w Istebnej – 10 tys. zł i Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniakowie – 10 tys. zł. Poza nimi dotowane będą jeszcze zielone pracownie w następujących szkołach: Zespół Szkolno Przedszkolny w Zaborzu (gmina Chybie) – 10 tys. zł i Szkoła Podstawowa im. Stalmacha w Bażanowicach – 9,6 tys. zł.

Jak informuje wójt Istebnej Łucja Michałek ekipracownia w Istebnej powstała pod nazwą „U źródeł Olzy”, zaś ta w Koniakowie „Z pasterską nutą przez gronie”.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kirk
kirk
1 rok temu

Wojewódzki Fundusz, a nie Inspektorat

Nika
Nika
1 rok temu

Fajnie że się coś dzieje ale ilość postów samochwały jest dramatyczna.
Może trochę więcej pokory …

chwalić i się trzeba umieć
chwalić i się trzeba umieć
1 rok temu
Reply to  Nika

nie tylko samochwałą trzeba być.

ciekawe
ciekawe
1 rok temu

Gratulacje, ale chyba gmina Istebna nie jest najważniejsza w powiecie cieszyńskim.