Bielsko-Biała Na sygnale

Farbowani hydraulicy

Już nie tylko na „wnuczka” czy „policjanta”. Oszuści żerujący na naiwności i łatwowierności osób starszych stosują obecnie metodę na „fachowca” – ostrzega policja. Jak to działa?

Do mieszkania na osiedlu Mieszka i w Bielsku-Białej zapukało dwóch młodych mężczyzna. Gdy 85-letni gospodarz otworzył im drzwi usłyszał, iż – „w bloku doszło do awarii wody i musimy sprawdzić przepływ i ciśnienie wody w kranach” – oznajmili farbowani hydraulicy. Jednocześnie nakazali mu, aby odkręcił kran w łazience i napełnił naczynie. Gdy staruszek zajął się tym zadaniem oszuści splądrowali jego mieszkanie i skradli oszczędności emeryta. Po czym, ulotnili się jak kamfora. Mężczyzna zapamiętał jedynie, iż byli w wieku około 25 i 30 lat średniej budowy ciała. Mieli też ciemne włosy i twarze z ciemnym zarostem.

Poszukuje ich teraz policja. Sledczy proszą osoby mające informacje mogące pomóc w ujęciu oszustów o kontakt z trzecim komisariatem policji w Bielsku-Białej (ulica Traugutta 2c, telefon. 33 8121700 lub alarmowe 997 lub 112) Wszelkie informacje na ten temat można również wysłać na adres e-mailowy: kp3@bielsko.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

 

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments