Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ferie w Funzeum Gliwice – Nauka, Rozrywka i Przygoda dla Całej Rodziny

Rozpoczęły się ferie zimowe, czas, który dla wielu rodzin oznacza wspólne wyjścia i zabawę. Jeśli szukasz miejsca, gdzie nauka staje się przygodą, a rozrywka to czysta radość, to Centrum Nauki i Rozrywki Funzeum w Gliwicach jest idealnym celem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Czym jest to Funzeum?

Funzeum to jedyny w swoim rodzaju obiekt, który łączy w sobie edukację i rozrywkę w niezapomniany sposób. To pełni multisensoryczne muzeum, które przeniesie Cię w fascynującą podróż przez świat kolorów i światła. Niezależnie od wieku, każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Ponad 50 różnych scenografii i ścianek do robienia pamiątkowych zdjęć sprawi, że każdy moment spędzony w Funzeum będzie wyjątkowy.

Obiekt składa się z dwóch głównych części: Wystawy Światła i Wystawy Koloru. Dodatkowo, na zakończenie, czeka na Ciebie Funzone – strefa pełna energii, z dwiema halami zabaw, kawiarnią oraz sklepikiem z pamiątkami.

Co kryje Wystawa Koloru?

W tej strefie odkryjesz tajemnice związane z oświetleniem i zwierciadłami. Planetarium, pokój Rentgenowski, czy kraina luster to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie. Zjawiska takie jak fosforescencja czy rentgenoluminescencja nabiorą dla Ciebie zupełnie nowego wymiaru. To niezwykłe doświadczenie, które rozbudzi Twoją ciekawość i zainteresowanie światłem.

Czy wiesz, że…? Ciekawostki, które znajdziesz w Centrum Nauki i Rozrywki FUNZEUM.

Fosforescencja: To zjawisko, gdzie materiał świeci po naświetleniu energią, utrzymując się przez pewien czas nawet po odjęciu źródła światła. Wykorzystywane w produkcji zegarów, znaków ewakuacyjnych i materiałach odblaskowych. Kluczowe w sytuacjach awaryjnych.

Historia Oświetlenia: Ognisko, pierwsze źródło światła, pojawiło się prawdopodobnie w wyniku przypadkowego odkrycia. Później ludzie stworzyli pochodnie, aby przenosić źródło światła w różne miejsca. To fascynujące śledztwo w ewolucję oświetlenia przez wieki.

Rentgenoluminescencja: Zjawisko kluczowe w medycynie, archeologii i nauce o materiałach. Umożliwiające uzyskiwanie informacji o strukturze i ilości promieniowania rentgenowskiego.

Ogólne Info

Odkryj Centrum Nauki i Rozrywki! Funzeum to 5 stref, ponad 90 instalacji i niezapomniana zabawa! Tutaj nauka staje się przygodą, a każdy moment to czysta radość.

Gliwice, CH Europa Centralna. Niech zabawa zacznie się już teraz! Zaplanuj wyjątkowe ferie w Funzeum, gdzie nauka i rozrywka łączą się w perfekcyjny sposób, zapewniając niezapomniane chwile dla Ciebie i Twojej rodziny.

google_news