Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Filmy o księżach i papieżach – najciekawsze propozycje

Filmy o księżach i papieżach są ciekawym urozmaiceniem kategorii filmowych. Mogą być one historiami zupełnie fikcyjnymi, z elementami prawdy lub mieć formę biograficzną. Takie produkcje przedstawiają nam życie i problemy, z jakimi zmagają się dość tajemnicze dla nas osoby – papieże i księża. Bez wątpienia są to ciekawe filmy warte uwagi.

Filmy o księżach

Więcej filmów o księżach: https://filmi.pl/filmy-o-ksiezach i papieżach: https://filmi.pl/filmy-o-papiezach

Filmy o księżach z powodzeniem wprowadzają nas w świat kościoła i funkcjonowania za jego murami. Wiele spraw związanych z tą instytucją jest dla nas zagadką i chcielibyśmy wiedzieć więcej o życiu księży. Ciekawą propozycją jest film ,,Kler” z 2018 roku. Od samego początku produkcja była bardzo kontrowersyjna, a to sprawiło, że wiele Polaków udało się na premierę. Opowiada o trzech księżach, których drogi krzyżują się ze sobą. Każdy z nich prowadzi zupełnie inne życie oraz ma inne plany i pragnienia. W filmie pokazane są różnego rodzaju komplikacje w odbywaniu służby, upadki moralne oraz wiele zaskakujących sytuacji. Kolejną historią opowiadającą o księżach jest ,,Matka Joanna od Aniołów“. Film opowiada o położonym w odludziu klasztorze, w którym wszystkie siostry zakonne zostały opętane. Na miejsce przybywa ksiądz Suryn, który stara się uleczyć kobiety. Niestety, nie udaje mu się to, a co więcej – sam zostaje pochłaniany przez złe moce. Szczególnym uczuciem obdarza on siostrę zakonną Joannę, którą za wszelką cenę chce uwolnić od opętania. Postanawia to zrobić nawet za cenę grzechu śmiertelnego. Opowieść ma bardzo ciekawą fabułę, a produkcja zdobyła wiele cennych nagród. Film niewątpliwie jest wart obejrzenia. Kontrowersyjny film o księżach, który na pewno koniecznie trzeba obejrzeć nosi tytuł ,,W imię“. Opowiada o homoseksualiśmie. Opowiada o księdzu Adamie, który jak każdy człowiek ma potrzebę bliskości. Zwraca uwagę na to, że w religii chrześcijańskiej posiadanie partnerki życiowej jest nieodpowiednie wśród duchownych, a posiadanie partnera – tym bardziej. Film idealnie pokazuje ograniczenia z jakimi zmagają się duchowni na potrzeby pełnienia służby Bogu.

Na FILMI znajdziesz dużo więcej propozycji filmów i seriali!

Filmy o papieżach

Filmy o papieżach mogą pokazać nam całą drogę duchownych do zostania głową kościoła. Bez wątpienia są to bardzo ciekawe filmy, z których możemy się dużo dowiedzieć. Zapoznają nas także z poszczególnymi osobistościami. Jednym z ulubionych filmów Polaków o papieżach jest oczywiście film ,,Karol – Człowiek, który został papieżem” z 2005 roku. Niewątpliwie produkcja miała duży wpływ na wyjątkowo pozytywny wizerunek papieża. Opowiada o całym życiu Karola Wojtyły, jego wzlotach i upadkach. Pokazuje jak wyglądała jego droga do zostania papieżem. Jest to ciekawy film, który pokazuje nam jak zwykły człowiek z czasem dochodzi do momentu, kiedy zasiada na tron Piotrowy. Kolejną interesującą produkcją jest dramat religijny netflixa ,,Dwóch papieży“. Pokazuje spotkanie przyszłego papieża Franciszka z ówczesnym papieżem Benedyktem XVI w 2012 roku. Dzięki temu spotkaniu, możemy zaobserwować rozmowę dwóch głęboko wierzących osób, które mają zupełnie inne podejście do religii, którą wyznają. ,,Papieżyca Joanna” jest filmem historyczny, który opowiada historię młodej kobiety o nietypowych zainteresowaniach. W związku ze swoimi niekobiecymi ambicjami postanawia przebrać się za mężczyznę, a splot wydarzeń powoduje, że zostaje mianowana na kościelnego dostojnika. Historia opowiada o niezwykłej sile kobiety, która doskonale wiedziała czego chce i pomimo przeciwności osiągnęła swój cel. Ostatnią ciekawą propozycją jest film o papieżu Franciszku pod tytułem: ,,Francesco“. Produkcja swoją premierę miała w 2020 roku. Zawiera wywiady z bratankiem papieża oraz Benedyktem XVI. Dokument przedstawia postać papieża Franciszka, opowiada o jego życiu i spojrzeniu na dzisiejszy świat. Dzięki temu filmowi, możemy dowiedzieć się o nim bardzo wiele.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Dlaczego tylko ten kierunek? Na pewno repertuar mnie ubogaci? Chyba jednak sobie poczytam.