Lider z Trzyńca pewnie wygrywa

Po trzech tygodniach przerwy hokeiści Oceláři Trzyniec wrócili do WERK Areny na mecz ligowy i zrobili to z przytupem. Lider tabeli wysoko pokonał HC Ołomuniec 5:1.

W pierwszej tercji trzyniecki zespół przeważał i tą przewagę udokumentował golem w 17. minucie spotkania, gdy do siatki trafił Petr Vrána. Z kolei w drugiej to goście stwarzali większe zagrożenie, dzięki czemu wyrównali w 27. minucie. Krążek między słupki posłał Lukáš Nahodil, a kilka chwil później Michal Kunc mógł dać przyjezdnym jednobramkową zaliczkę, jednak “guma” po jego uderzeniu trafiła w słupek. Trzecia część gry to był już popis czerwono-białych, którzy cztery razy zdobywali gola. W 42. minucie prowadzenie gospodarzom dał Andrej Nestrašil a 6 minut później poprawił efektownym strzałem Milan Doudera. W samej końcówce Andrej Nestrašil i Michal Kovařčík dobili przeciwnika, pieczętując efektowną wygraną lidera Tipsport Extraligi.