Bielsko-Biała Sport

Finał słonecznego rajdu pod Dębowcem

2800 rowerzystów wzięło udział w 44. Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym pod patronatem prezydenta Bielska-Białej. Choć to wiosenna odsłona imprezy Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, to aura była iście letnia.

Cykliści zgodnie z planem pojawili się na terenie Hali pod Dębowcem o 14.30. Wcześniej przejechali ponadtrzydziestokilometrową trasę z półmetkiem na stadionie MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie zorganizowano dla nich poczęstunek oraz gry i zabawy.

Pod namiotem, który rzucał upragniony cień, uczestnicy rajdu ugasili pragnienie i posilili się grochówką. – Uff, jak gorąco! Pierwszy raz w tym roku tak się opaliłam – stwierdziła na mecie Karolina. – Przejechałem ponad trzydzieści kilometrów, ale nie wiem, czy „spaliłem” ten pyszny karczek z półmetku i grochówkę z mety. A w planie mam jeszcze lody – żartował jej kolega, Damian.

Gdy odsapnęli, cykliści obserwowali scenę, na której rozdawano liczne nagrody. Prezenty otrzymywali między innymi najmłodsi (dostali małe rowery) i najstarsi uczestnicy rajdu oraz najliczniejsze grupy. W drodze losowania wyłoniono zwycięzców drobnych nagród rzeczowych i zaproszeń do lokali gastronomicznych oraz czterech rowerów.

– Jestem bardzo zadowolona z tego, jak wypadł dzisiejszy rajd. Mogę podkreślić wspaniałą towarzyską i rodzinną atmosferę. Patrząc na to, wiem, że warto działać dalej. Zapraszam już na jesienny rajd, który odbędzie się 23 września – skomentowała chwilę po zakończeniu imprezy Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów.

Wyniki konkursów

– Najliczniejsza rodzina, która nie wygrała w poprzednich edycjach: Familia Zarzutów
– Najliczniejsza grupa zorganizowana: Grupa Kęty
– Najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Andrzej Wójtowicz, 83 lata
– Najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Gaja Parypa (ur. 6.03.2014 r.)
– Najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach: Aleksandra Rec (ur. 22.11.2017 r.)
– Najliczniejsza reprezentacja szkoły: SP nr 1 oraz Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im. F. Kępki

Relację ze startu pomieściliśmy tutaj.

Autorami fotoreportażu z półmetku (zdjęcia 43-84) są Karolina Kruczek i Damian Jarząbek, a z mety (zdjęcia 1-42) Marcin Kałuski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments