Wydarzenia Bielsko-Biała

Finanse powiatowych szpitali? Nie takie złe!

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Sytuacja finansowa powiatowych placówek służby zdrowia jest lepsza, niż w ubiegłym roku, choć w dalszym ciągu tylko pogotowie jest „na plusie”.

Starosta bielski przedstawił wyniki finansowe szpitali i pogotowia za 2019 rok.
Bielskie Pogotowie Ratunkowe zakończyło ubiegły rok z zyskiem na poziomie 60 tysięcy złotych. To jedyna placówka, która od dłuższego czasu działa w stabilnych warunkach finansowych.

Poprawiła się sytuacja Szpitala Pediatrycznego. – W ubiegłym roku był czas, że brakowało nam 4 milionów złotych. A teraz nie musimy dopłacać do pediatryka. Choć szpital jest prawie 1,4 miliona „na minusie”, to i tak jestem zachwycony tym wynikiem. Bardzo się bałem, że nie skończymy na 3 milionach straty. Na szczęście jeszcze w grudniu do tego szpitala doszła część środków i zwiększono kontrakty – mówi starosta Andrzej Płonka. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na skutek krytykowanego rozliczania kontraktów szpital borykał się z dużo większą dziurą budżetową i utratą płynności finansowej.

Bielskie Centrum Psychiatrii – Olszówka zamknęło ubiegły rok stratą rzędu 635 tysięcy złotych. Jak tłumaczy szef powiatu, wynika to z formy rozliczania przekazywanych środków i zabiegów technicznych, ale formalnie strata jest wykazana. Mimo to szpital zachowuje stabilną politykę finansową.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edward
edward
1 miesiąc temu

Kto takie bzdury pisze chyba dyrektor dla niego kasa się zgadza na prywatnym koncie

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W tytule proponuję dopisać bielskich szpitali powiatowych. I bez wykrzyknika w “Nie takie złe” a dalej … “jak przypuszczano”. Aby było prawdziwiej.