Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Galeria Bielska BWA dla najmłodszych. Wystawy, warsztaty, zwiedzanie i ciekawa gra

Grafika: Galeria Bielska BWA

Galeria Bielska BWA przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji. Z okazji Dnia Dziecka młodzi goście będą mogli zapoznać się ze sztuką odbijania szablonów i wrócić do domu z własnym wzorem na koszulce czy torbie, a także zwiedzać piękne wnętrza i ważne wystawy sztuki współczesnej.

1 czerwca od 12.00 do 20.00 w BWA na dzieci będą czekały różnorodne szablony, wałki oraz farby. Edukatorzy galerii pokażą, na czym polega sztuka odbijania szablonów. Chętni do takiej zabawy muszą przynieść ze sobą coś, na czym szablon można odbić, czyli najlepiej białą (choć możliwy jest też inny jednolity kolor) koszulkę lub torbę. Każde dziecko będzie mogło stworzyć własne dzieło. Na zapominalskich będą czekały arkusze papieru, na których także będzie można odbić wybrany szablon.

– W Dniu Dziecka prezentowane w galerii wystawy sztuki dostępne będą w godzinach 12.00-20.00. Wstęp tego dnia jest bezpłatny dla wszystkich. Na widzów czekają dwie wystawy główne: „Świat nie istnieje” – wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego, zmarłego niedawno twórcy legendarnej wrocławskiej grupy LUXUS – oraz „Niebieskie zboże” – wystawa nawiązująca do mało znanych fragmentów historii Polski i Ukrainy autorstwa Mikołaja Sobczaka, laureata najnowszej edycji Paszportu „Polityki” w dziedzinie sztuk wizualnych. W Klubokawiarni Aquarium, na I piętrze galerii, prezentowana jest wystawa zatytułowana „Kwiaty dla Kateryny”. Można tam zobaczyć plon warsztatów malarskich organizowanych w Świetlicy im. Kateryny Biłokur w Willi Sixta dla osób uciekających przed wojną – wylicza Ada Piekarska z Galerii Bielskiej.

Na zdjęciu wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego. Młodzi mieszkańcy bywają w BWA, ale z okazji Dnia Dziecka będą gośćmi honorowymi, którym umożliwi się nie tylko zwiedzanie wszystkich wystaw, ale zapewni mnóstwo innych atrakcji. Fot. Marcin Kałuski

To jednak nie wszystko, co Galeria Bielska BWA proponuje dla dzieci w nadchodzących dniach. – W pierwszy weekend czerwca odbędą się oprowadzania dla rodzin z dziećmi. W sobotę, 4 czerwca o godz. 15.00 w Willi Sixta (ul. Adama Mickiewicza 24) przewodnik przybliży historię tego zabytkowego budynku, zachęci do zwiedzenia ogrodu różanego oraz opowie o dziełach sztuki zebranych na wystawie „Dla Johanne i Anny”. Dla najmłodszych galeria proponuje „Grę z Kolekcją” – quest w otoczeniu wystawy. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny – zachęca do przyjścia Ada Piekarska.

Dzień później, 5 czerwca o godz. 12.30, oprowadzanie przeniesie się do siedziby głównej Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11). To świetna okazja, aby przybliżyć sztukę współczesną najmłodszym widzom, choć bez wątpienia skorzystają na tym również ich opiekunowie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na zdjęciu wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego. Młodzi mieszkańcy bywają w BWA, ale z okazji Dnia Dziecka będą gośćmi honorowymi, którym umożliwi się nie tylko zwiedzanie wszystkich wystaw, ale zapewni mnóstwo innych atrakcji. Fot. Marcin Kałuski

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments