Porady i inspiracje

Gdzie uzyskać pomoc dla zadłużonych?

To nie są łatwe czasy dla osób zadłużonych. Coraz wyższe raty sprawiają, że kredytobiorcy mają problemy ze spłatą kredytów, a inni sprawdzają w spiralę pożyczek, z której ciężko jest wyjść. Pojawiają się też długi w spółdzielniach mieszkaniowych i ciężko jest bez środków pieniężnych odzyskać stabilność finansową. To jest właśnie ten moment, gdy warto sięgnąć po profesjonalną pomoc dla zadłużonych, którą oferuje zarówno sektor rządowy, jak i prywatny. Jednym z wariantów może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej, odroczenie egzekucji komorniczej czy też realna pomoc finansowa.

Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Statystycznie w trudnej sytuacji finansowej znajduje się ponad dwa miliony Polaków. Mają oni problemy ze spłatą długów i nie zawsze jest to spowodowanie zaciąganiem chwilówki czy też ryzykownymi operacjami finansowymi. Wystarczy utrata pracy, choroba oraz nieszczęśliwe zdarzenia losowe, by dochody znacznie się zmniejszyły, a nad domownikami zawisło widmo egzekucji komorniczej. To ten moment, gdy porady prawne są sposobem na to, by znaleźć wyjście z trudnej sytuacji i doprowadziły na przykład do ustalenia harmonogramu spłaty wierzytelności.

Zasady egzekucji komorniczej przy trudnej sytuacji finansowej

Osoby, które zastanawiają się, gdzie uzyskać pomoc dla zadłużonych, mogą liczyć na pomoc wielu instytucji. To skuteczne narzędzia, które mają za zadanie chronić dłużników i pomóc im wyjść na prostą. Rządowe projekty, fundacje i firmy oddłużeniowe służą wsparciem przede wszystkim w spłacie kredytów i pożyczek, a forma pomocy jest dostosowana do konkretnych potrzeb.

Korzystaj z harmonogramu spłaty wierzytelności

Z pewnością warto wykorzystać pomoc prawną, którą gwarantuje państwo. Chodzi o przede wszystkim o wsparcie w spłacie długów, a także minimalizowanie ryzyka, że dłużnik zostanie bez mieszkania i środków do życia. Wiele z nich można podjąć na etapie postępowania egzekucyjnego, a samo poradnictwo czy też program naprawczy są bezpłatne. Z pewnością skutecznym rozwiązaniem dla osób zadłużonych jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Następnie musi dojść do zawarcia umowy z wierzycielem i z czasem do spłacenia zadłużenia według ustalonego harmonogramu. Obecnie do ogłoszenia upadłości wystarczy samo stwierdzenie niewypłacalności i o ile nie ma złej woli dłużnika, nie spotka się on z odmową. To sprawia, że łatwiejsze jest zawarcie umowy z wierzycielami, spłacenie zobowiązań już po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Biliti – Pomoc w oddłużaniu

Adres firmy:

Taborowa 22, 02-699 Warszawa

Telefon:

+48 572 803 172

Strona www:

Strona główna – 2

Koniecznie sprawdź także:

Pozycjonowanie sklepów internetowych (SEO)

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego? – Poradnik

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments