E-edukacja Cieszyn

Gmina Goleszów: Laptopy dla kolejnych uczniów

Fot. UG Goleszów

Gmina Goleszów po raz kolejny wzięła udział w naborze projektów mających na celu ułatwienie zdalnej nauki uczniom, poprzez zakup nowego sprzętu komputerowego. Zakup sprzętu został w 100 proc. dofinansowany ze środków zewnętrznych w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekty grantowe realizowane we współpracy z CPPC pozwalają gminie w prosty i szybki sposób pozyskać dodatkowe środki na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji, a tym samym ograniczyć wykluczanie cyfrowe najmłodszych mieszkańców naszej gminy, umożliwiając równy dostęp do nauki – podkreśla Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

W ramach kolejnej odsłony projektu, wsparciem objętych zostanie 40 uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Goleszów, tj. Szkoły Podstawowej im. Jury Gajdzicy w Cisownicy, Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie, Szkoły Podstawowej w Goleszowie, Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach. Co ważne, zakupiony sprzęt przekazany szkołom przez Gmina Goleszów, będzie mógł im służyć również po zakończeniu okresu kwarantanny związanej z występowaniem koronawirusa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments