Bielsko-Biała Sport

Górą Górny Czaniec

Od września ubiegłego roku w wyniku reformy edukacji z mapy Polski zniknęły gimnazja. Tak też stało się w Czańcu.

– Nowa szkoła, nowe dwie drużyny i od razu pierwsze miejsce – śmieje się Anna Kowalska, dyrektor byłego gimnazjum, a po jego przekształceniu – Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Karola Wojtyły na Górnym Czańcu. Cieszy się, bo to zawodnicy reprezentujący jej szkołę stanęli na najwyższym stopniu podium w zorganizowanym już po raz 14. Turnieju Piłki Siatkowej dla dorosłych o puchar wójta gminy Porąbka. Zwycięska drużyna SP 2 – co zapewne dodatkowo ją uskrzydliło – zagrała z logo „Kroniki Beskidzkiej” na koszulkach. Także z jej szeregów wybrano najlepszą siatkarkę – Martę Targosz oraz najlepszego siatkarza – Bartłomieja Kowalskiego.

Drugie miejsce w zawodach, które rozgrywane były w minioną sobotę w hali SP 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu zdobyli zawodnicy SP im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach, która też wystawiła dwie turniejowe drużyny, a trzecie – SP w Bujakowie. Kolejne miejsca zajęli: SP Nr 1 w Porąbce, SP Nr 1 w Czańcu i SP Nr 2 w Porąbce.

Dyplomy, puchary, statuetki oraz piłki drużynom i siatkarzom wręczali gospodarze turnieju: Jadwiga Kliś, dyrektor SP w Czańcu oraz Czesław Bułka, wójt gminy Porąbka.

Autorem fotoreportażu jest Mirosław Galczak

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments