Wydarzenia Cieszyn

Górale mogą się zaszczepić. Mobilny punkt w Istebnej

Fot. z archiwum ŚUW w Katowicach

Mobilny punkt szczepień zawita do Istebnej. Zlokalizowany będzie na terenie Amfiteatru „Pod Skocznią”. Górale, którzy jeszcze się nie zaszczepili przeciwko Covid-19, będą mogli to zrobić w dniach 24 i 25 lipca.

– Punkt czynny będzie od 14.00 do 20.00. Jest to pierwsza taka okazja w naszej gminie, możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z wojewodą śląskim – podkreśla Łucja Michałek, wójt gminy Istebna, zachęcając mieszkańców do skorzystania z okazji i przyjęcia szczepionki. Do dyspozycji mieszkańców Trójwsi i turystów, którzy zapewne odwiedzą Amfiteatr „Pod Skocznią” przy okazji odbywającego się w tym czasie Festynu Istebniańskiego w ramach 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson.

– Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Akcja skierowana jest do wszystkich pełnoletnich osób. Szczepienia odbywają się także w ośrodkach zdrowia w Istebnej na Dzielcu oraz w Jaworzynce, również szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym – dodaje Łucja Michałek.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Siergiej
Siergiej
3 lat temu

Odradzam. Znajomy zaszczepił się w jeden weekend w takim punkcie. Przez 3 tygodnie bujał się bo miał tylko papierek a nikt go do systemu nie wprowadził i nie mógł otrzymać certyfikatu wymaganego na granicy.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
3 lat temu

W tytule – górale i turyści czyli cepry.