Cieszyn Kultura i rozrywka

Góralski rap, czyli “Istebna” i #hot16challenge2

Fot. Z archiwum Zespołu Regionalnego “Istebna”

Nie mogło być inaczej. Zespół Regionalny “Istebna” podjął słynne już wyzwanie #hot16challenge2 i nagrał rapowy utwór.

Poniżej możecie obejrzeć, jak wygląda góralski rap prosto z Trójwsi Beskidzkiej.

– Cel jest szczególny, więc podjęliśmy wyzwanie, jednocześnie zachęcając innych do wspierania polskiej służby zdrowia. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Basi Juroszek za tekst oraz Kacpra Legierskiego za beat i montaż filmu – mówi Maria Motyka, kierownik Zespołu Regionalnego “Istebna” w Istebnej.

Zespolacy nominowali kolejnych – ks. Łukasza Lacha z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Jaworzynce, Zespół Regionalny “Magurzanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca “Szczecinianie”.

#Hot16Challenge to ogólnopolska akcja muzyczna zainicjowana przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 roku, a jej druga edycja w kwietniu 2020. Zgodnie z jej zasadami, każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców. Obecnie, równolegle z akcją, prowadzona jest zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na pomoc lekarzom i szpitalom walczącym z koronawirusem. Link do niej znajduje się tutaj.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
2 lat temu

Zawsze kochałem muzykę. Ten, kto obcuje z muzyką, ma dobry charakter. Musicam semper amavi. Is, qui tenet musicam, est bonae naturae.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu
Reply to  M. Luter

Skontaktuj się z Nergalem,on obcuje i też kocha muzykę a szczególnie Biblię.