Wydarzenia Żywiec

Ile było postojów w płatnej strefie w Żywcu? Kierowcom łatwiej znaleźć wolne miejsce?

Parkomat przy parkingu płatnym obok galerii handlowej Lider w Żywcu. Fot. Paweł Szczotka

Ciekawą statystykę dotyczącą stref płatnego parkowania w Żywcu podała tamtejsza Straż Miejska w swoim sprawozdaniu za 2022 roku.

Jak informują strażnicy w Żywcu w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego udostępnionych jest w sumie 657 miejsc postojowych, a na parkingu płatnym przy galerii handlowej Lider – 192 (przypomnijmy, że strefy i parking płatny zostały wprowadzone od 30 września ubiegłego roku).

Na podstawie danych z systemów informatycznych wynika że od 30 września do 31 grudnia 2022 roku ze stref płatnego parkowania i parkingu przy galerii skorzystano 205 145 razy. Potwierdza to główne założenie powstanie strefy o rotacji pojazdów na parkingach w centrum miasta. Dzięki temu kierowcom łatwiej mogą znaleźć wolne miejsce postojowe – twierdzą strażnicy miejscy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
1 rok temu

Niektórych strażników przyjmując do służby należało by przeszkolić z kultury osobistej aby się nie zwracali do kierowców bezosobowo w trybie rozkazującym. Usłyszałem tego typu komendy:
prawo jazdy dać, nie wysiadać z wozu, nie dyskutować itp. Zwracał tak się 30 paroletni strażnik do 67-letniego mieszkańca Żywca.