Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym wydaniu lokalnego tygodnika?

– Składowisko będzie większe. Nowy sektor wystarczy na pięć lat

Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej planuje zbudowanie nowego sektora na składowisku odpadów w Lipniku. Obecnie eksploatowana część wysypiska sukcesywnie zapełnia się i wkrótce zabraknie w nim miejsca na nowe śmieci mieszkańców regionu.

– Zmarł Henryk Kenig – związkowiec i były bielski radny

W latach 1989-92 był przewodniczącym Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność. Przez dwie kadencje zasiadał w Zarządzie Miasta. Miał 89 lat. – Przede wszystkim dobry człowiek, tak po prostu – mówią zgodnie ci, którzy go znali.

– Wiadukt do rozbiórki. Dwa lata utrudnień

Lada dzień zostanie podpisany kontrakt na rozbudowę ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Utrudnienia potrwają dwa lata.  Mocno obciążony ruchem osobowym i ciężarowym wiadukt z lat 70. jest w bardzo złym stanie technicznym.

– Rocznica zakończenia zwycięskiego strajku
Samorządowcy i związkowcy upamiętnili 42. rocznicę zakończenia strajku na Podbeskidziu. Sprzeciw robotników zakończył się zwycięstwem podbeskidzkiej Solidarności. Na mocy porozumienia, podpisanego po dziesięciu dniach, 6 lutego, swoje stanowiska stracili między innymi wojewoda bielski i jego dwaj zastępcy, prezydent Bielska-Białej, komendant wojewódzki milicji, dyrektor FSM-u oraz pierwsi sekretarze komitetów wojewódzkiego i miejskiego partii.

– Zwinięty „Parasol”. Co z dziećmi i wychowawcami?

Bielscy radni podjęli uchwałę likwidująca „Parasol”, czyli miejską jednostkę prowadzącą w Bielsku-Białej placówki dziennego wsparcia dla dzieci i młodzieży. Pracownicy apelowali, by zrobić to po zakończeniu roku szkolnego. Bezskutecznie.

– Harnasie rozdane, tenisiści zgarnęli (prawie) wszystko

W sali sesyjnej bielskiego ratusza odbyło się spotkanie ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów oraz olimpijczykami Podbeskidzia. Okazją było podsumowanie 2022 roku i przyznanie wyróżnień dla najlepszych. Najważniejszego Harnasia dla sportowca minionego roku odebrała Maja Chwalińska, tenisistka BKT Advantage.

– Na nartach z Babiej. Na razie tylko na próbę

Można legalnie wejść i zjechać na nartach z Babiej Góry. Na taką informację miłośnicy narciarstwa skiturowego czekali od bardzo dawna. Od nich samych zależy, czy pozwolenie przetrwa na kolejne lata, bo na razie to rok pilotażowy.

– Jedenasta edycja Pucharu Reksia. Były emocje i świetna zabawa

Po przerwie spowodowanej brakiem śniegu w poprzednich latach, w niedzielę, 5 lutego, Puchar Reksia powrócił na stok Dębowca. I był to powrót ze wszech miar udany, narciarze i kibice mieli powody do zadowolenia.

– Radni powiatowi o spalarni śmieci. Było gorąco

W powiecie bielskim miała się odbyć konferencja na temat budowy spalarni w Bielsku-Białej, ale sprawa jej organizacji nawet nie ruszyła z miejsca. Domagający się jej przeprowadzania radny po raz kolejny oznajmił, że spalarnia jest groźna dla zdrowia i życia.

– Szokująca decyzja narciarza. Bał się kosztów akcji ratunkowej

Narciarz ryzykował życiem, bo bał się, że będą musiały go ratować słowackie służby, za co słono zapłaci. W ekstremalnych warunkach pogodowych postanowił wrócić na polską stronę i pogubił się pod Pilskiem. Po całonocnej akcji członkowie Grupy Beskidzkiej GOPR uratowali go przed zamarznięciem.

To tylko niektóre tematy, o których piszemy w tym tygodniu. Ponadto – jak zawsze – mnóstwo wiadomości lokalnych, także z Żywiecczyzny oraz zachodniej Małopolski. Zapraszamy do lektury! Kronikę Beskidzką można kupić w kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie na www.prasabeskidzka.pl
 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nihil novi sub sole
nihil novi sub sole
1 miesiąc temu

Ale to już było …