Nieprzypisany

Ile kosztuje wystawienie recepty online?

Do niedawna, aby uzyskać receptę na leki, niezbędna była wizyta stacjonarna u lekarza. Dziś jednak dobrą alternatywą może być recepta online. Dowiedz się więcej z naszego artykułu! 

Gdy potrzebujesz receptę na leki, lecz nie masz możliwości odbycia osobistej wizyty u lekarza, to rozwiązaniem twojego problemu może być recepta online. Ten rodzaj recepty może wystawić przychodnia lekarska online. Zanim jednak ją otrzymasz, konieczna jest telekonsultacja. Ile to wszystko kosztuje? Jak można zrealizować receptę online? Sprawdź! 

Recepta online – co to? 

Recepta online to rozwiązanie, które obecnie cieszy się dużą popularnością. Zyskało ją zwłaszcza w czasach pandemii. Obecnie każdy może skonsultować się z lekarzem bez wychodzenia z domu i otrzymać upoważnienie do zakupu niezbędnych leków. Podczas e-konsultacji istnieje możliwość otrzymania nowej recepty lub przedłużenia tej starej.

Kiedy zdecydować się na receptę online?

Na przepisanie recepty online zwykle decydują się pacjenci, którzy nie są w stanie udać się do przychodni. Powodem może być np. kiepski stan zdrowia lub duża odległość od miejsca zamieszkania. Recepta online jest przydatnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zdobyć receptę na leki antykoncepcyjne lub dotychczas przyjmowane leki. Taka recepta może być także wystawiona na antykoncepcję awaryjną.

Jak zrealizować receptę online?

E-konsultacja kończy się wystawieniem recepty online. Nie jest to papierowy druk, a jedynie 4-cyfrowy kod. Ten kod recepty wraz z numerem PESEL należy podać farmaceucie w aptece. Innym sposobem na zrealizowanie recepty online jest pokazanie farmaceucie recepty online na urządzeniu mobilnym. Warto się na to zdecydować zwłaszcza wtedy, gdy nie chcesz podawać swojego numeru PESEL na głos w aptece. Jeśli natomiast chodzi o zalecenia i dawkowanie leków, to możesz je znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta.

Jakie zalety ma recepta online?

Recepta online ma wiele zalet, jednakże za największą uważa się oszczędność czasu. Taka usługa jest realizowana wręcz ekspresowe. Zwykle zajmuje dosłownie kilka lub kilkanaście minut. Pacjent, aby otrzymać receptę online, nie musi wychodzić z domu, spędzać wielu godzin w przychodni lub specjalnie zwalniać się z pracy. Przy recepcie online znika również problem z rozczytaniem pisma lekarza, bowiem taki dokument jest generowany w formie elektronicznej, zatem wyróżnia się dużą czytelnością i jest bezproblemowy w realizacji.

Recepta online – jaki to koszt? 

Za receptę online musisz zapłacić. Należy też tutaj podkreślić, że konsultacja lekarska przez Internet niekoniecznie musi zakończyć się wystawieniem e-recepty online. To, ile kosztuje recepta online, w dużej mierze zależy od specjalizacji lekarza, aczkolwiek zwykle cena wynosi od 50 do 150 złotych. 

Recepta online a recepta od lekarza 

Niektórzy wciąż obawiają się tego, że recepta online jest w mniejszym stopniu respektowana jak ta otrzymana od lekarza w przychodni. Niepotrzebnie, ponieważ obie recepty gwarantują takie samo prawo do uzyskania potrzebnego leku. Korzystając ze sprawdzonej strony oferującej recepty online, możesz mieć pewność, że otrzymany dokument będzie prawidłowy i bez problemu zrealizujesz taką receptę w aptece.

 

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się, czym jest, jak działa i ile kosztuje recepta online. Jeśli zatem potrzebujesz leków, a nie chcesz tracić czasu na wizytę w przychodni lub po prostu nie możesz długo czekać, to zdecyduj się na konsultację online z lekarzem – to opcja dostępna przez całą dobę!

google_news