Inauguracja na czystą czwórkę

W pierwszym meczu nowego sezonu Tipsport Extraligi hokeja na lodzie, zespół Oceláři Trzyniec pokonał w WERK Arenie Motor Czeskie Budziejowice 4:0. Wygrana to dobry prognostyk przed dalszą częścią rozgrywek, w których ekipa spod Jaworowego broni mistrzowskiego tytułu.

Czerwono-biali zaczęli piątkowy pojedynek od mocnego uderzenia, bo już w 5. minucie do bramki trafił Martin Růžička. Pięć minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Aron Chmielewski. Przez kolejne minuty obrońcy tytuły kontrolowali mecz i nacierali na bramkę gości, ale kibice goli nie obejrzeli aż do 42. minuty, gdy do siatki krążek skierował Marko Daňo. Z kolei w 46. minucie Erik Hrňa ustalił rezultat spotkania na 4:0, odbierając hokeistom Motoru ochotę do dalszej walki.

Dobrze weszliśmy w mecz. Udało nam się szybko strzelić dwa gole i w miarę upływu czasu graliśmy coraz lepiej, choć trzecia bramka, która dała nam pewność, padła dopiero w trzeciej tercji. Zagraliśmy solidnie, dlatego dziękuję swoim zawodnikom za ten występ – podsumował mecz Václav Varada, trener Oceláři Trzyniec.