Na sygnale Żywiec

Internetowy oszust w rękach policji. Usłyszał ponad 30 zarzutów

Foto poglądowe

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna w internecie oferował do sprzedaży monety kolekcjonerskie oraz sprzęt militarny. Po otrzymaniu zapłaty towarów nie wysyłał. Wyrządził stratę na ponad 25 tysięcy złotych. Usłyszał ponad 30 zarzutów.

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej otrzymali z jednego z banków informację, że pewien rachunek bankowy może być wykorzystywany do celów przestępczych. Chodziło o oszustwa. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Prowadzili liczne analizy i sprawdzenia. Sprawa była trudna, bowiem, jak się okazało, oszust podawał się za inną osobę.

Policjanci z pełnym zaangażowaniem, krok po kroku ustalili jego tożsamość, dotarli też do osób pokrzywdzonych. Jak wynika z materiałów sprawy, 26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego oferował do sprzedaży w internecie monety kolekcjonerskie oraz sprzęt i przedmioty militarne. Gdy otrzymał zapłatę za zamówiony towar, nie wysyłał go.

Wyrządził straty na ponad 25 tysięcy złotych. 26-latek został zatrzymany. Usłyszał 32 zarzuty. Sprawa jest jednak rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych.

Sąd objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

google_news