Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Szkoły zmienią siedzibę

Zapadły dwie ważne decyzje, dotyczące dalszego funkcjonowania Szkoły Branżowej I Stopnia i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Istebnej Zaolziu. Obie placówki w trakcie wakacji zmienią swoją siedzibę.

Inicjatywa wyszła ze strony władz gminy Istebna. Wójt Henryk Gazurek wystąpił bowiem do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego z propozycją zmiany siedziby Zespołu Szkół w skład którego wchodzą szkoła zawodowa i ogólniak. Rzecz w tym, że w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej Zaolziu, w której obecnie mieści się Zespół Szkół, gmina planuje otworzyć dodatkowe dwa oddziały dla uczniów klas siódmych i ósmych. W ten sposób spełnione zostaną wymogi związane z reformą edukacji. W zamian proponuje przeprowadzkę Szkoły Branżowej I Stopnia i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych do budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, znajdującego się w Istebnej Centrum (dawna Szkoła Podstawowa nr 1).

Propozycja władz gminy Istebna została zaakceptowana przez władze powiatowe. Szkoła branżowa i ogólniak, będą miały do dyspozycji całe drugie piętro w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie są cztery sale wykładowe, biblioteka, pomieszczenia administracyjne i sanitariaty. Do tego dochodzi pracownia komputerowa, dwie sale gimnastyczne i stołówka. Do wspólnego użytkowania zaoferowano również boiska sportowe znajdujące się przy szkole. Dodatkowo do wyłącznej dyspozycji Zespołu Szkół, będą przeznaczone pomieszczenie na szatnię dla uczniów oraz na siłownię i gabinet pedagoga. Umowę użyczenia gmina zaproponowała zawrzeć na okres 25 lat.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments