Wydarzenia Bielsko-Biała

Jacek Krywult rezygnuje. Kto go zastąpi?

Fot. Marcin Płużek

Jacek Krywult zrezygnował z zasiadania w Radzie Miejskiej – podaje portal bielsko.biala.pl, powołując się na swoje źródła. Jego miejsce zajmie – jeśli będzie zainteresowana – Katarzyna Balicka.

Ogłoszenie wygaśnięcia mandatu byłego wieloletniego prezydenta miasta ma nastąpić w trakcie marcowej sesji. Jacek Krywult od dłuższego czasu przechodzi rehabilitację, od dawna nie pojawia się publicznie, ostatni raz na przedwakacyjnej sesji w 2021 roku. Latem ubiegłego roku zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Jego miejsce w radzie zajmie kolejna osoba z najwyższym wynikiem w jego okręgu wyborczym, czyli  Katarzyna Balicka, która była już radną. Jeśli nie wyrazi chęci objęcia mandatu, kolejną osobą z najwyższym wynikiem w okręgu wyborczym jest Ryszard Batycki.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
3 miesięcy temu

Jako samorządowiec zrobił pan dużo no może poza rezygnacja z budowy parku wodnego co okazało się ogromnym błędem. Nie mogę tez zrozumieć dlaczego wspieral pan lewakow, za to jestem na nie

Aleksander
Aleksander
6 miesięcy temu

Dziękujemy tylko dlaczego pan startował dziwię się bardzo i słuchać to wina pana jak teraz Tuska.

DO MAMRA
DO MAMRA
6 miesięcy temu

Za co brał pieniądze ostatnie 2 lata?!? Zawiadamiam Prokurature!!!

taka prawda
taka prawda
6 miesięcy temu
Reply to  DO MAMRA

Za nieobecność na sesjach i komisjach nie jest dieta wypłacana.

życzenia zdrowia
życzenia zdrowia
6 miesięcy temu

Jeśli przez prawie 2 lata nie pojawia się publicznie – jak to możliwe być radnym? Oczywiście, że nowy aktywny człowiek w miejsce, ale na zasadach jak w przypadku innych radnych w gminach tj. wybory.

Tadeusz
Tadeusz
6 miesięcy temu

Skoro jest, to jest to możliwe, chociaż się nie pojawia. Gdyby nie było możliwe, to BYCIE radnym byłoby niemożliwe. Pisać, żeby być nawet na zasadach w przypadku aktywnego człowieka, to takie bycie to ersatz nie życie. A i w miejsce, ale na zasadach innych w gminach

tak mówią
tak mówią
6 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

taki komentarz nazywa się miejscownik nieumiejscowiony

4 razy to
4 razy to
6 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Przed “to” brakuje przecinka.