Porady i inspiracje

Jak modnie nosić łańcuszek i dobrać go do reszty biżuterii?

Zgodnie z biżuteryjnymi trendami na 2022 rok, na wybiegach, ulicach, wśród liderów opinii czy influencerów króluje… bałagan. Łańcuszek, który zwykle kojarzył się z klasycznym dopełnieniem eleganckiego stroju lub stanowił dodatek na wyjątkowe okazje, jest obecnie zestawiany z kolorowym plastikiem, ceramiką czy wielobarwnymi kamieniami szlachetnymi. Ma być kolorowo, niestandardowo i oryginalnie.

Trendy w biżuterii: eklektyzm, kolor i humor

Zestawianie ze sobą poszczególnych elementów biżuterii chyba jeszcze nigdy nie było tak proste. Dziś, jedyna zasada to brak zasad. Obecne trendy promują przepych, maksymalizm i łączenie ze sobą naszyjników, pierścionków czy kolczyków o różnym stylu i charakterze. Wszystkiego powinno być dużo i sprawiać pozorne wrażenie nieładu i nonszalancji.

Łańcuszki to obecnie centrum biżuteryjnego zamieszania. W branży, najgłośniej mówi się o trendzie zwanym “bałagan na szyi”. Złoto pomieszane ze srebrem. Metal z plastikiem. Elegancja z odpustem. Najmodniejsze połączenia to na przykład rzemyk z zawieszką, klasyczny łańcuszek ze stali chirurgicznej ze spersonalizowanymi charmsami i plastikowy, wyglądający jak dziecięcy, naszyjnik w kwiaty. Do tego perły, geometryczne kształty lub chokery. A całość przemnożona razy trzy. Biżuteria w 2022 roku ma krzyczeć, trochę bawić, ale i rezonować z jej właścicielem. Personalizacja również stała się dla użytkowników ważna i często wplatane w biżuteryjne zestawy są inicjały, grawer czy znak zodiaku. Dodatki na szyję lub nadgarstek nie mają stanowić jednolitej całości, ale opowiadać jakąś historię.

Łańcuszek – nie tylko na szyi

Oprócz wielu łańcuszków na szyi zestawionych z elementami odróżniającymi się stylistycznie ciekawym trendem jest również zmiana miejsca na ciele, z którym tradycyjnie kojarzymy łańcuszek. Ten rodzaj biżuterii klasycznie nosi się na szyi lub nadgarstku. Od czasu do czasu gościł również na kostce. Jednak w tym sezonie modne są dodatkowo:

  • łańcuszki na biodra, przypominające delikatny pasek,
  • łańcuszki na tors w wymyślnych formach, często wyglądające jak swego rodzaju szelki,
  • łańcuszki w formie podwiązki wystające spod sukienek z głębokim rozcięciem,
  • łańcuszki wplecione we włosy- zwykle wkomponowane w warkocz razem z różnokolorowymi pasmami.

Moda na “bałagan na szyi” czy ozdabianie ciała i włosów łańcuszkami to pokłosie spopularyzowania się tak zwanej “mody festiwalowej”. W przypadku braku pomysłu na zestawienie ze sobą poszczególnych elementów biżuterii warto szukać inspiracji właśnie na zdjęciach z letnich festiwali muzycznych.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments