Porady i inspiracje

Jak nawilżacz powietrza może pomóc zachować ci młodość?

Dbanie o urodę to głównie domena kobiet, które jak najdłużej chcą zachować młodość. Trend ten jednak coraz bardziej się zmienia i również mężczyźni doceniają różne sposoby, dzięki którym mogą czuć się rześko i witalnie. Czy jedną z technik, dzięki której zmarszczki nie będą nas prześladowały, może być zakupienie nawilżacza powietrza?

Nie od dziś wiadomo, że nawilżanie ma bardzo duży wpływ na proces starzenia się skóry, która przesuszona, zaczyna być naciągnięta, a także znacznie bardziej poorana zmarszczkami. Aby jak najdłużej zachować młodość, należy zadbać o codzienną rutynę w pielęgnacji cery. Odpowiednie kremy, oczyszczanie, zabiegi i dobrze dobrane kosmetyki to pierwszy krok do sukcesu. Co jeszcze można zrobić, aby zapewnić optymalne warunki dla organizmu? Niezwykle ważny jest także stan powietrza i poziom jego nasycenia cząsteczkami wody. W zachowaniu odpowiednich norm pomóc może nawilżacz powietrza.

Co wpływa na stan skóry?

Starzenie to naturalny proces, który rozpoczyna się mniej więcej z nadejściem 25 roku życia. To właśnie wtedy włókna kolagenowe zaczynają tracić swoją jędrność, a na skórze pojawiają się pierwsze mikrozmarszczki. Warto dodać, że na stan skóry twarzy wpływ ma również mimika i grawitacja, które nie są sprzymierzeńcami człowieka. Jakie jeszcze czynniki sprawiają, że skóra staje się coraz bardziej cienka i zaczynają pojawiać się na niej przebarwienia? Oto najczęściej wymieniane powody:

  • stosowanie różnych używek;
  • nieodpowiednio dobrane kosmetyki;
  • opalanie się;
  • nieodpowiednie nawilżenie;

Na szczęście medycyna i nauka nie dają za wygraną i pojawia się coraz więcej sposobów na to, aby cera jak najdłużej była promienna, gładka i wyglądała młodo. Jednym z nich jest nawilżanie, które odbywać się może na kilka sposobów. Z pewnością niezwykle ważne jest nakładanie odpowiednich kosmetyków i nawadnianie organizmu. Nie można jednak zapomnieć również o powietrzu, które ma olbrzymi wpływ na zdrowie i wygląd człowieka.

Nawilżenie powietrza a stan skóry

Na początku warto rozpocząć od jednej z najważniejszych informacji. Optymalna wilgotność, jaka powinna utrzymywać się w powietrzu to 40 do 60%. Bardzo często w zamkniętych pomieszczeniach wynik ten sięga jedynie 30%, co jest najniższą przyjmowaną wartością, która może być akceptowalna. Jak często spada ona jeszcze niżej? Najczęściej dzieje się tak zimą, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy. Właśnie wtedy pojawiają się problemy z piekącą, pękającą i swędzącą skórą, która staje się jeszcze bardziej podatna na uszkodzenia i wpływ procesu starzenia.

Choć mogłoby się wydawać, że jest to głównie problem, który pojawia się jesienią i zimą, na wymienione powyżej dolegliwości kobiety skarżą się również wczesną wiosną. W takim wypadku niestety nie wystarczy dobry krem i nawadnianie organizmu od środka. Aby odpowiednio zadbać o swoją urodę, należy przede wszystkim poprawić stan powietrza w domu czy miejscu pracy. W tym z pewnością pomogą większe i mniejsze nawilżacze powietrza.

Nawilżacz powietrze jako sposób na zachowanie młodości

Zanim zakupi się nawilżacz powietrza, warto dowiedzieć się co nieco na temat funkcji, jakie powinien posiadać. Inwestując w małe urządzenie biurkowe, nie można oczywiście wymagać, aby miało ono na przykład funkcję jonizacji, choć zdarzają się również takie modele. W przypadku nawilżacza do domu przede wszystkim należy sprawdzić, na jakiej powierzchni spełni on swoje zadanie i jaka jest jego wydajność. Dodatkowo warto, aby nawilżacz posiadał filtry, najlepiej filtr wody i filtr powietrza. Funkcja jonizacji będzie przydatna, jeśli organizm jest wyczulony na różnego rodzaju pyły czy kurz znajdujące się w powietrzu.

Dodatkowymi atutami każdego nawilżacza będą:

  • higrometr pozwalający sprawdzić stan nawilżenia powietrza;
  • możliwość zdalnego sterowania pilotem;
  • wbudowany timer i tryb uśpienia;
  • wbudowane podświetlenie, które pozwala wykorzystać nawilżacz jako lampkę nocną;
  • funkcja aromaterapii.

Nawilżacz powietrza to stosunkowo niedrogie urządzenie, które można kupić już za 39 złotych i które pomaga zachować młody wygląd i zdrowie.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments