Porady i inspiracje

Swetry, sukienki, dresy – wybierz właściwy rodzaj dzianiny, dobrany najlepiej do jej przeznaczenia.

Delikatne, ciepłe, stylowe – jakie dzianiny dobrać do stworzenia poszczególnych elementów garderoby?

Niewielu użytkowników wie, z jakiego materiału wykonane są ubrania, które aktualnie mają na sobie. Każdemu zależy jednak na tym, aby noszone bluzy dresowe były odpowiednio ciepłe, swetry delikatne w dotyku, a spódnice stylowe i oryginalne. Wszystkie te cechy, poszczególne części garderoby zawdzięczają dzianinom, z których są wykonane.

Dresówka, wiskoza, jersey – to dzięki swoim konkretnym właściwościom mogą być wykorzystywane do szycia poszczególnych elementów odzieży. Wykonywane z dzianiny ubrania często służą, jako stroje sportowe, które chętnie ubierane są na czas treningów. Ten fakt potwierdza, że dzianina może reprezentować nie tylko styl, ale i wygodę oraz komfort.

Znaczące różnice między dzianiną a tkaniną.

Na co dzień wielu konsumentów nie zastanawia się, z czego wykonane są poszczególne produkty zgromadzone w ich szafie. Większość z nich czuje jednak różnicę tuż po założeniu danego elementu garderoby, a także widzi, jak różnie użytkuje się elementy wykonane z różnych materiałów. Co więc wpływa na odczuwanie danych różnic? Dzianiny i tkaniny powstają w inny sposób, co wpływa na to, jak zachowują się później dane tekstylia. Tkanina składa się z połączenia dwóch nitek ułożonych względem siebie prostopadle. Dzianina zaś powstaje z jednej nici, tworzącej charakterystyczne oczka. To, w jaki sposób powstają dane produkty, wpływa na użytkowanie wykonanych z nich tworów. Tkanina wykorzystywana jest do produkcji odzieży, pościeli, obrusów. Dzianina zaś, to podstawowa składowa rajstop, swetrów, czapek, dresów.

Łatwo jest również określić, gdzie jeszcze pojawia się różnica w przypadku tych dwóch materiałów. Tkaniny są bardziej sztywne, mniej (lub wcale) elastyczne. Dzianina łatwo ulega odkształceniom, co można zidentyfikować patrząc na swoje ulubione dresy, które w miejscu kolan posiadają uwypuklenia. Jest to produkt rozciągliwy, przez co trudniej posługiwać się nim również w trakcie szycia. Jednocześnie, dzianina jest delikatna, przyjemna w dotyku, ciepła. Dlatego ciało tak bardzo lubi w niej przebywać i dlatego tak chętnie zamieniamy ciasne dżinsy, na wygodne dresy, zaraz po przyjściu z pracy do domu.

Bogaty wybór dzianin o wysokiej jakości, różnych wzorach i kolorach.

Znając różnicę między dzianiną a tkaniną, wiadome jest już, którą z nich wybrać dla tworzenia poszczególnych elementów. Sklep internetowy Textilhouse oferuje szeroki asortyment dzianin o różnych fakturach, wzorach i kolorach. Tutaj każdy miłośnik delikatnych dodatków i wygodnych dresów czy sukienek, znajdzie i dopasuje coś dla siebie. Każdy materiał dostępny w ofercie sklepu jest odpowiednio wyeksponowany. Zdjęcia przedstawiają dokładny wygląd danej dzianiny, w taki sposób, że po jej zakupie klient otrzymuje dokładnie to, co wybrał. Przedstawiciele Textilhouse wiedzą bowiem, jak ważne jest właściwe dobranie dzianiny, którą później użytkownik prawdopodobnie będzie nosił na własnym ciele lub podaruje ją kolejno, w formie gotowego wytworu swoim odbiorcom.

Dzianina dresowa, bawełniana, polarowa – każda z nich posiada w swoim opisie niezbędne parametry, dzięki którym potencjalny klient ma pewność, że wybrał zgodnie ze swoimi wymaganiami. Wszystkie dzianiny dostępne są w ilościach hurtowych, a dzięki temu zakupy mogą realizować nie tylko pasjonaci szycia, ale i profesjonaliści, którzy szyciem zajmują się zawodowo. Jeżeli chcesz na bieżąco dowiadywać się o nowościach i aktualnych promocjach, zapisz się do newslettera, za pomocą formularza dostępnego na stronie Textilhouse.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments