Wydarzenia Żywiec

Jak pomóc Szpitalowi Powiatowemu w Żywcu?

Fot. ZZOZ Żywiec

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, pod który podlega żywiecki Szpital Powiatowy, poinformował o tym jak można wesprzeć e o zakresie pomocy, która wsparłaby placówkę w ramach prowadzonej walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Dyrektor Antoni Juraszek podkreśla, że do najbardziej palących potrzeb należy w chwili obecnej zaliczyć doposażenie w następujący sprzęt medyczny ratujący życie:

– respiratory (koszt 1 urządzenia to około 80 tys. zł)

– pompy infuzyjne ( koszt zakupu 1 szt. to około 3 tys. zł)

Jednocześnie potrzebna jest właściwie każda ilość środków ochrony indywidualnej z przeznaczeniem dla służb medycznych i pozostałego personelu świadczącego pracę zarówno w samym szpitalu, jak też w pracowniach diagnostycznych, w ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej, nocnej i świątecznej opieki, poradniach i przychodniach przyszpitalnych, które nadal starają się udzielać świadczeń medycznych wszystkim potrzebującym i są wyjątkowo narażeni na zachorowanie. Mówimy tu o takich środkach ochrony jak: maski FP3, maseczki chirurgiczne, kombinezony, czepki, ochraniacze na obuwie, termometry bezdotykowe i rękawiczki jednorazowe. Potrzebujemy również płynów dezynfekcyjnych do rąk oraz do powierzchni – wylicza dyrektor Antoni Juraszek.

ZZOZ Żywiec jednocześnie prosi i apeluje do osób prywatnych, przedsiębiorców i instytucji, a także do wszystkich chcących wesprzeć szpital w walce z koronawirusem oraz w walce o zdrowie i życie pacjentów, o dokonywanie wpłat kwot dobrowolnej darowizny na numer konta: 92 8131 0005 0014 8920 2000 0080 z dopiskiem: “darowizna dla ZZOZ Żywiec – walka z koronawirusem”.

Za wszelką pomoc i wsparcie okazane naszej placówce w tym trudnym czasie, za każdą wpłaconą kwotę, za podarowany sprzęt, i za wszystkie formy i przejawy pomocy, wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy – zaznacza dyrektor Antoni Juraszek.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o