Porady i inspiracje

Jak samodzielnie zrobić Bubble Tea?

Bubble Tea to narodowy napój Tajwańczyków. Znakomity smak naparu jest dobrze znany jednak nie tylko na Tajwanie, ale również w Ameryce, Azji i Europie, gdzie na dobre zadomowił się w kawiarniach i restauracjach. Jeżeli lubisz Bubble Tea, sprawdź, jak samodzielnie zrobić ją we własnym domu. To prostsze niż myślisz!

  1. Jak przygotowuje się Bubble Tea?
  2. Rozsmakuj się w owocowych kulkach!

Bubble Tea, czyli herbata bąbelkowa, jest dostępna w wielu wariantach smakowych. Lubią ją dzieci i dorośli, a także osoby, które na co dzień rzadko pijają zwykłą herbatę. Jeśli należysz do grona fanów Bubble Tea, sprawdź, czego potrzeba, by przyrządzić ją we własnym domu.

Jak przygotowuje się Bubble Tea?

Bubble Tea jest proste do przygotowania, dlatego bez trudu uda się przyrządzić napój samodzielnie w domu. Do tego celu nie potrzeba dużych nakładów finansowych oraz sporo wolnego czasu. Smaczny i efektowny napar zrobi się bez trudu z kilku łatwo dostępnych składników. Na początek powinno się przygotować wysoką szklankę o objętości co najmniej 300 ml oraz grubą słomkę. Później parzy się czarną herbatę dobrej jakości – najlepsze są naprawy przygotowane z liści. Do gotowego napoju dodaje się kulki tapioki lub popping boba oraz dodatki smakowe w postaci syropów owocowych, cukru, miodu, imbiru, przypraw korzennych itp. Bubble Tea pija się na gorąco lub na zimno z dodatkiem kostek lodu.

Rozsmakuj się w owocowych kulkach!

Bubble Tea jest lubiane głównie z powodu mnogości smaków, jakie kryją się w naparze. Kulki do Bubble Tea są dostępne niemalże w każdym wariancie smakowym, dlatego zmieniają zwykłą herbatę w dowolny napój. Dodatkowe doznania smakowe zapewnia strzelanie kulek, które po rozgryzieniu charakterystycznie pękają i uwalniają owocowy syrop, kryjący się w ich wnętrzu.

Kulki, nazywane popping boba, są znakomitym dodatkiem nie tylko do herbaty. Dzięki nim można uświetnić desery, drinki alkoholowe lub mleczne koktajle. Popping boba można również wykorzystać jako przekąskę do bezpośredniego spożycia. Strzelające kuleczki spodobają się zwłaszcza dzieciom, które lubią słodycze podawane w ciekawej formie.

Co ważne, kulki do Bubble Tea są pozbawione szkodliwych składników, dlatego ich spożywanie i dodawanie do herbaty jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Popping boba można używać do przyrządzania napojów nawet każdego dnia, rozkoszując się różnymi smakami herbat na ciepło i zimno. Dzięki temu smakowita Bubble Tea jest idealnym napojem, by rozgrzać się w zimowe dni i ochłodzić się w czasie letnich upałów.

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments