Porady i inspiracje

Czy okulary mogą wyrażać osobowość?

Wybór okularów, czy to przeciwsłonecznych, czy korekcyjnych zazwyczaj przysparza wiele problemów. To co na pierwszy rzut oka może wydawać się dopasowane, może niekorzystnie wpływać na kształt twarzy. Najważniejsze jednak, że w profesjonalnym salonie optycznym Victoria znajdziesz dziesiątki możliwości okularów przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych, co da Ci możliwość nie tylko ogromny wybór szkieł i oprawek, ale umożliwi wyrażenie siebie poprzez dobór okularów.

Czy okulary mogą wyrażać osobowość?

Dobry wzork i wyrażne widzenie to nie tylko zapewnienie wysokiego komfortu codziennego funkcjonowania, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie. Chociaż wielu uważa, że okulary są niemodne i zazwyczaj źle w nich wyglądają, to w rzeczywistości najważniejsze jest swoje zdrowie. Dlatego okulary korekcyjne to dla niektórych konieczność, ale dla innych zupełnie odwrotnie – wyrażenie własnego stylu. Warto jednak zaznaczyć, że okulary nie muszą stawać się kompleksem.

Prawidłowy dobór kształtu oprawek i szkieł sprawi, że  wygląd może stać się jeszcze bardziej atrakcyjny. Dotyczy to również okularów przeciwsłonecznych, które powinny być noszone nie tylko latem, ale również zimą kiedy promienie słoneczne odbijają się od bieli śniegu i rażą w oczy.

Ochrona oczu przed negatywnym wpływem promieni UV pochodzących ze słońca, poprzez zakładanie okularów przeciwsłonecznych to nie tylko element letnich stylizacji, ale przede wszystkim dbałość o zdrowie narządu wzroku. Przy wyborze okularów przeciwłonecznych warto skupić się na tym, jaki model będzie najbardziej pasował do stylu ubioru i charakteru właściciela.

Okulary dają szybką możliwość totalnej zmiany wizerunku i mogą podkreślać naturalne piękno, jak również odwracać uwagę od kompleksów i niedoskonałości.

Dobierz kształt okularów do swojego charakteru, stylu życia i codziennego ubioru. Jeśli jesteś miłośnikiem_czką mody i traktujesz to jako element zabawy, możesz pozwolić sobie na szalone i awangardowe oprawki, które pokażą światu nutkę szaleństwa ukrytego w środku. Skup się na najnowszych modelach i baw się soczewkami, które znajdziesz w jednym z najlepszych salonów optycznych Victoria. Kreatywność i zabawa to pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl.

Dla miłośników eksluzywnych marek również znajdą się ciekawe propozycje. Ray Ban, Tonny, Nordik Sun czy Bergman, to tylko niektóre propozycje, które znajdziesz w ofercie salonu optycznego. Modele z widocznym logo luksusowej marki to z pewnością to czego szukasz.

Dla osób, które cenią sobie ponadczasową klasykę, lub obowiązuje ich określony dress code w miejscu pracy docenią z pewnością deliktane, aczkolwiek wyraziste oprawki, które pozowlą się wyróżnić, a jednocześnie pozostaną w klasycznym tonie, które zapewnią nienaganny wygląd.

W jaki sposób dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy.

Dobór modelu okularó do kształtu twarzy często stwarza wiele problemów. Dla osób z wadą wzorku, okulary korekcyjne to konieczność, jednak są i tacy, którym zależy na podkreśleniu swojego stylu i chcą wyglądać bardziej trendy.

W jaki sposób określić swój kształt twarzy?

Określenie swojego kształtu twarzy jest pierwszym i podstawowym krokiem, jeśli chodiz o późniejszy dobór szkieł. Można spróbować dokonać tego samodzielnie, lub skorzystać z profesjonalnej wiedzy specjalistów. Podstawowe kształty twarzy to”

– kształt trójkątny,

– kształt podłużny,

– kształt owalny,

– kształt kwadratowy,

– kształt okrągły.

W przypadku twarzy okrągłej zaleca się wybór okularów, które będą optycznie wyszczuplać i nieco wydłużać rysy twarzy. Dlatego też idealnym wyborem będą wszelkie modele, które posiadają nieco kanciaste, prostokątne lub kwadratowe kształty o zwężających się krawędziach ku dołowi.

Jeśli chodzi o osoby o owalnym kształcie twarzy (który określany jest jako ten najbardzież pożadany i idealny) to można sobie pozwolić na odrobinę szlaeństwa i awangardy. W tym przypadku praktycznie wszelkie modele oprawek będą bardzo dobrze się zgrywać z kształtem twarzy. Jednak warto również pamietać o jednej zasadzie – kształt oprawek nie powinien być dłuższy niż maksymalna szerokość twarzy właściciela okularów.

Kształt twarzy trójkątny. W tym przypadku ważne jest, aby oprawkami wyrównać dysproporcję twarzy i odwrócić uwagę od szerszej górnej części twarzy. Dlatego też najlepszą rekomendacją są modele okularów o delikatnych, jasnych oprawkach w kształcie owalnym czy nawet okrągłym. Równie dobrze będą pasować modele, które są pozbawione oprawek.

W przypadku osób charakteryzujących się kwadratowym kształtem twarzy, która wyróżnia się bardzo wyrazistymi, zarysowanymi, kanciastymi wręcz rysami, warto postawić na modele, które będą miały za zadanie złagodzenia wyrazu twarzy. Doskonałym wyborem będą oprawki o nieco zaokrąglonych kształtach posiadajcych ciemniejszą górną oprawę i jaśniejszy dół.

Podłużny kształt twarzy determinuje podobne wybory jak w przypadku osób wyróżniających się kwadratowym kształtem. Jedyna różnica, polega na tym, że w przypadku podłużnego kształtu twarzy, która jest nieco dłuższa niż szersza, warto zdecydować się na okrągłe lub owalne oprawki, które delikatnie, aczkolwiek skutecznie zrównoważą proporcje twarzy.

Po dogłebnej analizie kształtu twarzy i dowiedzeniu się jaki kształt posiada Twoja twarz oraz jakie są rekomendowane kształty oprawe, można zdecydować się na zakup jednej lub kilku par okularów, które nie tylko będą spełniać swoją podstawową rolę, ale będą również wyraziem nastroju i charakteru właściciela. Oprócz tradycyjnych czarnych oprawek, można pozwolić sobie na totalne szaleństwo kolorystyczne. Wybór, na który finalnie się zdecydujesz należy wyłącznie do Ciebie i Twoich indywidulanych upodobań i preferencji. Możesz postawić na totalną klasykę i nutkę elegencji, lub też zdecydować się na totalny odlot, wyraziste kolory, które z pewnością pomogą wyróżnić się z tłumu i zostać zauważonym. Niezależnie od ostatecznego wyboru, prawidłowo dobrane oprawki sprawią, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Optyk Victoria, czyli wszystko w zasięgu ręki.

W profesjonalnym salonie optycznym Victoria (w miejscowościach takich jak : Zawiercie,Krzeszowice ) znajdziesz szeroką ofertę okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Specjaliści pomogą w dobraniu najbardziej dopasowanego modelu i kształtu oprawek. W ofercie salonu optycznego Victoria znajdziej niepowatzralne modele:

– okularó progresywnych,

– okularów indeksowych pocienianych,

– okularów przeciwsłonecznych.

Salon zajmuje się również realizacją recept optycznych opartych o Narodowy Fundusz Zdrowia.

Okulary przeciwsłoneczne, znajdujące się w salonie optycznym Victoria to modele wyłącznie najlepszej jakości, które posiadają certyfikaty gwarantujące najwyższą rekomendowaną ochronę przed skutkami promieniowania UV. Soczewki wyposażone są w niezbędne filtry oraz polaryzację. Soczewka spolaryzowana obecnie jest najlepszą możliwą ochroną przeciwsłoneczną narządu wzroku. Spolaryzowanie soczewki polega na wygaszeniu odbić pochodzących z:

  • odbicia deski rozdzielczej w szybie samochodowej;
  • redukcji falowania rozpalonej jezdni;
  • odbicia światła słonecznego od mokrej jezdni;
  • redukcja migotu światła na fali.

Warto również zaznaczyć, że w salonie optycznym Victoria możliwy jest zakup okularów przeciwsłonecznych, dostępnych dla osób z wadą wzroku. Ochrona przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego jest tak samo ważne w przypadku wady wzroku jak w przypadku jej braku. Okulary przeciwłoneczne korekcyjne posiadają soczewki korekyjne zabarwione z odpowiednimi filtrami i polaryzacją z dopasowaną mocą korekcyjną.

Soczeki progresywne to innowacyjne rozwiązanie, które obecnie jest najbardziej zaawansowanym technologcznie pomysłem. Okulary tego typu są rekomendowane szczególnie dla osób, które posiadają dwie odbręne korekcje – zarówno do dali, jak i do bliży. Soczewki progresywne zapewniają doskonały komfort widzenia na każdą odległość. Wygoda oraz komfort widzenia tak naprawdę uzależnione jest od szerokości pola widzenia, ponieważ w soczewce progresywnej w obszarze nosa i skroni występują obszary przez, które nie widzimy.

W ofercie salonu znajdziesz produkty wszystkich najbardziej czołowych firm, jednak najlepsza rekomendacja to soczewki progresywne marki SEIKO. Jest to obecnie jedyna forma, która zapewnia szersze pole widzenia niż w przypadku innych firm. SEIKO PRIME nie zapewnia w stu procentach ostrego widzenia, jednak jest to rozwiązanie, którego na próżno szukać u pozostałych firm.

Okulary indeksowe pocienianie skierowane są do osób o dużych wadach wzroku, którym zalezy na zredukowaniu grubości soczewek. Indeksacja, czyli zmiana grubości soczewki możliwa jest w trzech wariantach:

– 1,6 pocienienie około 20%;

– 1,67 pocienienie około 40%;

– 1,74 pocienienie około 60%.

Decydując się na to rozwiązanie warto mieć na uwadze obszar pola widzenie, który im większa moc soczewki, tym większe zniekształcenie występuje w bocznej części, co może być przeszkodą dla niektórych klientów.

NIezależnie od tego czym kierujesz się w trakcie wyboru swoich okularów, zapraszamy do naszego salonu optycznego Victoria, gdzie wykwalifikowany personel zapozna Cię z bogatą ofertą modeli oprawek i szkieł.

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments