Porady i inspiracje

Jak uniknąć przepłacania na kredycie?

Przepłacanie na kredycie to coś, czego z oczywistych względów każdy kredytobiorca chciałby uniknąć, ponieważ oznacza to po prostu niepotrzebnie zmarnowane pieniądze. Szczególnie, jeśli mówimy o kredycie na bardzo dużą kwotę, takim jak kredyt hipoteczny.

W jego przypadku różnica między najlepszą a najgorszą ofertą kredytu na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielka, a w rzeczywistości ostateczny koszt kredytu może różnić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych lub nawet więcej. W takim razie, jak u niknąć przepłacania na kredycie? Na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego kredytu i do kogo warto się zwrócić?

Na co zwracać uwagę przy zaciąganiu kredytu?

Na ostateczny koszt kredytu wpływają między innymi takie elementy, jak jego oprocentowanie (które może być stałe lub zmienne), prowizja za udzielenie kredytu, wysokość kredytu i okres spłaty, a także wszelkiego rodzaju koszty dodatkowe (na przykład ubezpieczenie).

Nie można zanadto skupiać się na jednym elemencie – na ofertę kredytu trzeba patrzeć całościowo. Może się bowiem na przykład zdarzyć, że spodoba się nam jakaś oferta z uwagi na niską prowizję, ale po przyjrzeniu się jej dokładnie, okaże się, że wysoka prowizja i koszty dodatkowe znacznie obniżają jej atrakcyjność.

Wartym uwagi wskaźnikiem opłacalności kredytu jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, do wyliczenia której wykorzystuje się nie tylko oprocentowanie nominalne, ale też właśnie prowizję i inne koszty dodatkowe. Dzięki temu łatwiej można porównywać ze sobą poszczególne oferty kredytów. Z uwagi na obowiązek informacyjny RRSO powinno znaleźć się w każdej ofercie kredytu.

Co zrobić, żeby nie przepłacić na kredycie?

Jest kilka sposobów na to, żeby uniknąć przepłacania na kredycie. Najlepszym i najskuteczniejszym z nich jest skorzystanie z usług dobrego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/. Taki pośrednik nie tylko zajmie się przeanalizowaniem naszej sytuacji i odnalezieniem najkorzystniejszej oferty kredytu, dzięki czemu nie przepłacimy, ale też weźmie na siebie lwią część formalności związanych z kredytem.

Dzięki temu otrzymamy pozytywną decyzję kredytową szybko, sprawnie i przy minimum zaangażowania z naszej strony, a potrzebne środki błyskawicznie trafią na nasze konto. Pośrednicy kredytowi pomagają nawet w trudnych sytuacjach otrzymać kredyt na optymalnych warunkach.

Alternatywnym, aczkolwiek dużo mniej skutecznym rozwiązaniem jest samodzielne poszukiwanie kredytu przy wykorzystaniu internetowych rankingów i porównywarek. Trzeba jednak wskazać, że te źródła nie zawsze są wiarygodne i opieranie się na nich może być po prostu ryzykowne. Dlatego też mimo wszystko lepiej zaufać specjaliście.

Jak uniknąć przepłacania na kredycie – podsumowanie

Wiemy już, jak uniknąć przepłacania na kredycie. Nie jest to na szczęście trudne ani skomplikowane – tak naprawdę jedyne, co musimy zrobić, to skontaktować się ze wspomnianym pośrednikiem kredytowym, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/. Następnie nie będziemy musieli się już niczym martwić, ponieważ sprawą za nas zajmie się doświadczony i wykwalifikowany ekspert kredytowi. Zadba on o to, abyśmy wzięli kredyt o najkorzystniejszych możliwych parametrach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments