Porady i inspiracje

Na czym polega catering dietetyczny?

Salad with shrimps, octopus, mussels and calamari with avocado, lettuce, lemon and pineapple on a plate, napkin on the background light wooden boards

Planujesz zamówić dietę pudełkową, ale nie masz pewności, jak to działa w praktyce? Sprawdziliśmy, co oferują najpopularniejsze firmy cateringowe! Informacje, które zebraliśmy, znajdziesz w tym artykule. Nie czekaj i sprawdź, na czym naprawdę polega dieta pudełkowa. 

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa, która polega na dostarczeniu klientom posiłków na cały dzień. Zazwyczaj są to dania dietetyczne, a jako miejsce dostawy wybierana jest praca lub dom. Posiłki znajdują się w odpowiednio przygotowanych pudełkach (stąd nazwa dieta pudełkowa) i nie trzeba ich w żaden sposób przyrządzać. Niektóre dania, np. obiady, mogą wymagać podgrzania w kuchence mikrofalowej. Zazwyczaj jeden dzień diety składającej się z 5 posiłków kosztuje ok. 50 zł. W cenie jest już dostawa. 

Wybór diety – co można spersonalizować?

Oferta zależy od firmy cateringowej. Niektóre specjalizują się jedynie w trzech podstawowych dietach, inne oferują ich kilkanaście + szerokie możliwości personalizacji. Standardem są wykluczenia, czyli poinformowanie firmy podczas składania zamówienia o produktach, których nie chcesz lub nie możesz spożywać. Wówczas w posiłkach pojawiają się ich zamienniki. 

Dość często spersonalizować można również liczbę posiłków. Normą jest natomiast wybór kaloryczności. Większość diet można dostać już od 1300 kcal i aż do 3000 kcal czy nawet więcej. Wybrana opcja powinna zależeć od Twojego zapotrzebowania kalorycznego. 

Klient decyduje także o miejscu dostawy.

Kiedy dieta jest dostarczana?

Termin dostarczenia diety pod wskazany adres zależy od tego, jak działa dana firma, jakie jest obciążenie kurierów oraz od miejsca dostawy. Zazwyczaj posiłki trafiają do klientów wieczorem dnia poprzedzającego dzień diety (czyli dania na piątek są dostarczane w czwartek wieczorem) lub z samego rana w dniu diety. Niektóre firmy nie prowadzą dostaw w soboty, w związku z czym zestaw posiłków na weekend może być dostarczany w komplecie już w piątek. Natomiast dania na poniedziałek są najczęściej dostarczane w niedzielę wieczorem. O terminy dostawy zawsze warto zapytać daną firmę podczas składania zamówienia. 

Czy każdy catering jest planowany przez dietetyków?

Niestety nie można mieć co do tego pewności. Większość firm deklaruje współpracę z dietetykami, ale bez wątpienia istnieją też na rynku takie, których diety układane są jedynie przez kucharzy. Warto zatem taką informację zweryfikować. 

Dobrym wyborem mogą być te firmy cateringowe jak SuViBox, które wraz z dietą oferują opiekę dietetyka. Co więcej, niektóre proponują konsultację dietetyczną jeszcze przed złożeniem zamówienia. Wówczas można mieć większą pewność, że nad posiłkami czuwają także specjaliści. 

Czy warto?

To zależy od naszych celów, ale jedno jest pewne. To rozwiązanie jest bardzo wygodne.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments