Porady i inspiracje

Jak wybrać fotele fryzjerskie do salonu?

Fotel fryzjerski jest jednym z najbardziej istotnych mebli w każdym salonie fryzjerskim. Powinien być zatem właściwie dobrany zarówno pod względem jego funkcjonalności, lecz także wizualnie dopasowany do wnętrza. Wówczas klienci będą wychodzić z salonu zadowoleni, natomiast podczas wizyty będą mogli poczuć się zrelaksowani i odprężenie. Fotel fryzjerski to nie tylko zwyczajny siedzisko. Musi on w sobie łączyć bardzo wiele funkcji, aby wówczas praca fryzjera przynosiła dobre efekty, satysfakcję klientom oraz wygodę podczas zabiegów. Najlepiej sprawdzają się ergonomiczne oraz wygodne fotele fryzjerskie, gdyż zapewniają najwyższy komfort, nawet w sytuacji, kiedy klient musi stosunkowo długo siedzieć w jednej pozycji. Profesjonalny siedziska potrafią idealnie dopasowywać się do potrzeb klientów. Jednocześnie stanowić mogą harmonijne połączenie wizualnego wzornictwa z doskonałą funkcjonalnością.

Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę wybierając fotel fryzjerski?

Dobre fotele fryzjerskie powinny posiadać regulację wysokości siedziska przy pomocy siłownika hydraulicznego. Dzięki temu oparcie jest ustawione pod odpowiednim kątem. Pozwala to fryzjerowi osiągnąć wygodną i profesjonalną pracę. Dzięki możliwości dopasowania wysokości fotela zapobiega się jednocześnie bólom kręgosłupa w przypadku klientów. Jednocześnie jest to także dobre rozwiązanie dla fryzjerów, którzy niejednokrotnie muszą wiele godzin pozostawać w pozycji stojącej. Dlatego fotele z regulacją wysokości pozwalają płynnie oraz szybko podnosić i obniżać siedzisko, zgodnie z potrzebami. Jednocześnie są to modele bez awaryjne, niezawodne oraz bardzo wydajne. Pasują zarówno do klientów o wyższym wzroście czy też większej wadze. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki regulacji można zwiększyć efektywność pracy fryzjera.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Najlepszej jakości fotele fryzjerskie dostępne są na rynku w kilku wariantach. Przede wszystkim istotnym elementem jest ciężka podstawa, która najczęściej występuje w kształcie koła lub kwadratu. Ułatwia ona utrzymanie fotela w czystości, Dzięki gładkiej powierzchni. Jednocześnie zapewnia stabilność podczas wykonywanych usług fryzjerskich. Ich wadą może być jednak dodatkowa waga fotela, co może utrudniać jego przesuwanie. Dużo bardziej mobilną wersją jest z kolei siedzisko fryzjerskie, które zostały osadzone na podstawie na kółkach. Wówczas uzyskuje się doskonała mobilność, jednak kółka nie zapewniają stabilne i przyczepności do podłoża, przez co fotel może przemieszczać się w czasie zabiegu fryzjerskiego. Profesjonalne modele foteli fryzjerskich wyróżniają się jednak precyzję wykonania oraz najwyższą jakością materiałów. Są także komfortowe w użytkowaniu. Zapewniają również bezpieczeństwo dla klienta. Natomiast fryzjer może wówczas skorzystać z szeregu udogodnień, które mogą pozytywnie wpływać na efektywność jego pracy oraz samopoczucie.

Gdzie można kupić fotele fryzjerskie?

Aby zapewnić jak najwyższy komfort klientom salonu fryzjerskiego należy wybrać fotel z szerokim siedziskiem. Powinno posiadać ono dodatkowe wypełnienie, aby było wystarczająco miękkie. Niezwykle ważne są również wyprofilowane oparcia, gdyż ich ergonomiczny kształt dopasowuje się do kręgosłupa. Tym samym nawet podczas długiego przebywania w fotelu kręgosłup jest właściwie odciążony. Klient wówczas nie odczuwa dyskomfortu nawet w sytuacji dłuższych zabiegów, takich jak koloryzacja czy też stylizacja włosów. 

Duże znaczenie w konstrukcji fotelu fryzjerskich mają również podłokietniki. Powinny być ustawione na odpowiedniej wysokości, gdyż tylko wówczas umożliwiają stabilne podtrzymywanie ramion. Doskonale sprawdzają się również w fotele fryzjerskie posiadające tapicerkę z ekoskóry. Jest to bardzo funkcjonalny materiał z uniwersalną estetyką. Jego dużą zaletą jest z kolei łatwo kurzu, włosów, a także wszelkich i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo ekoskóra jest przyjemnym materiałem w dotyku, przez co Komfort siedzenia klientów jest bardzo wysoki. 

Profesjonalne fotele fryzjerskie można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych i jak również w sklepach internetowych. Istnieją również sklepy, które oferują pełną gamę foteli fryzjerskich renomowanych marek. Jest to ważne dla jakości fotela, ale także uzyskania gwarancji producenta oraz wiarygodności. Warto zatem zainwestować więcej środków finansowych w zakup fotela, gdyż będzie to inwestycja na długie lata. W ten sposób salon będzie prezentował się doskonale, co z pewnością przełoży się na wyższą ilość zadowolonych klientów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments