Porady i inspiracje

Czy mężczyźni mogą stosować tabletki na porost włosów?

Przyjęło się, że z preparatów na mocne i zdrowe włosy mogą korzystać jedynie kobiety. Nic bardziej mylnego. Nadmierna utrata włosów dotyczy zarówno panów jak i panie, stąd też mężczyźni jak najbardziej mogą sięgać po naturalne specyfiki na poprawę kondycji włosów.

Składniki znajdujące w tabletkach na porost włosów dla mężczyzn mogą nieco różnić się od tych przeznaczonych dla pań. O różnicach między preparatami dla mężczyzn i kobiet oraz o zasadzie działania tego typu produktów opowiemy w tym artykule. 

Jak działają tabletki na porost włosów dla mężczyzn jak folisin? 

Działanie tabletek na wypadanie i porost włosów polega przede wszystkim na uzupełnianiu niedoborów kluczowych dla zdrowia włosów składników odżywczych. Są to witaminy i minerały jak witamina A, C, E a także minerałów jak cynk, żelazo czy miedź. 

Dla przykladu, folisin, czyli preparat dla mężczyzn wyróżniony w rankingu tabletek na porost włosów vesmed zawiera dodatkowe składniki jak palma sabałowa oraz ekstrakt z pestek dyni. 

Składniki te nie bez przyczyny znalazły się w tabletkach dla mężczyzn. Wykazują bowiem działanie ograniczające nadaktywność enzymu 5-alfa-reduktazy odpowiedzialnego za konwersję testosteronu do DHT. 

To właśnie wysoki poziom dihydrotestosteronu odpowiada w największym stopniu za łysienie androgenowe. Łysienie typu męskiego jest bowiem jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów u mężczyzn. Niektóre badania sugerują, że palma sabałowa skutecznie radzi sobie w przypadku nadmiernej utraty włosów spowodowanej nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. 

Systematyczna suplementacja tego typu preparatami ma wzmocnić cebulki i mieszki włosowe, poprawić ukrwienie skóry głowy i transport substancji odżywczych a także zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów, a w niektórych przypadkach także podtrzymywać ich pigmentację. 

Czy stosowanie tabletek jest bezpieczne?

Dużo zależy od wybranego przez nas produktu. Wiele z dostępnych na rynku preparatów to suplementy diety. Bazują więc na składnikach naturalnych których stosowanie w rozsądnych i sugerowanych przez producentów dawkach dla większości osób jest bezpieczne i nie powinno powodować skutków ubocznych. 

Jednak jak w przypadku każdego produktu spożywczego tak i tu w niektórych sytuacjach mogą wystąpić np. reakcje alergiczne. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania produktu należy zapoznać się z listą wykorzystanych w nim substancji aby mieć pewność, że nie występuje u nas nadwrażliwość na żaden z nich.

W tym artykule omawiamy tabletki na porost włosów dla panów, jednak dla zasady warto wspomnieć, że nie zaleca się stosowania nawet naturalnych suplementów bez konsultacji z lekarzem kobietą w ciąży i matkom karmiącym piersią. 

Podsumowanie

Tabletki na mocne i zdrowe włosy nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet. Mężczyźni również mogą z powodzeniem stosować tego typu produkty w przypadku nadmiernej utraty włosów. Należy jednak wybierać te przeznaczone konkretnie dla mężczyzn gdyż z reguły zawierają nieco inne składniki niż preparaty dla kobiet. 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena
Marlena
1 rok temu

Jasne, że tak! Ja swojemu facetowi kupiłam tabletki oprócz nich stosuje też wcierkę z kaminomoto na porost. Zrobiły mu się zakola, więc próbujemy coś temu zaradzić.