Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak wybrać kapcie, w których dziecku będzie wygodnie?

Kapcie to niezbędny element garderoby małego dziecka. Komfort, bezpieczeństwo, wygląd i trwałość – te cztery czynniki rodzice muszą wziąć pod uwagę, decydując się na dobór odpowiedniego obuwia dla małego dziecka. Zarówno, jeżeli chodzi o obuwie domowe, jak również te noszone w przedszkolu. Oto kilka wskazówek, które pomogą w prawidłowym podjęciu finalnej decyzji.

Kryteria wyboru kapci dla dzieci – jak zapewnić im komfort?

Rodzic na pewno powinien zwrócić uwagę na łatwość zakładania i zdejmowania. Tak, aby dziecko było w stanie samodzielnie poradzić sobie z takim zadaniem. Na pewno należy zwrócić uwagę na to, aby kapcie posiadały antypoślizgową podeszwę, jaka będzie w stanie zapewnić dobrą przyczepność. Niezależnie od tego, czy podłoga wykonana będzie z drewna, czy też z płytek. W sklepach można znaleźć m.in. obuwie, które zapewniają komfort zbliżony do chodzenia na bosaka. To bardzo dobra propozycja. Firma Krasnal-Centrum Obuwia Dziecięcego na https://e-butydladzieci.pl/i11-Kapcie.html podsuwa wiele ciekawych sugestii, które są w stanie zapewnić małemu człowiekowi komfort podczas chodzenia.

Jakie materiały są najlepsze dla dziecięcych stóp?

Skórzane kapcie dziecięce to jedna z lepszych propozycji, która pozwoli stopie małego dziecka oddychać. Nawet, jeżeli to w jednych kapciach chodzi przez wiele godzin, zawsze będzie miało zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Skóra to naturalny materiał, który nie powoduje również podrażnienia skóry malucha. Nikt nie musi obawiać się także żadnych reakcji alergicznych. Co jest ważne – jest to również materiał, który zawsze jest w stanie dopasować się do kształtu stopy małego człowieka. Warto również dodać, że skórzane pantofle do biegania po domu, to także wytrzymała propozycja, jaka będzie w stanie poradzić sobie nawet z intensywnym użytkowaniem. Wielu rodziców obawia się, że zwykłe paputki nie będą tak wytrzymałe przy dzieciach, mających nadmiar energii. Z uwagą podchodząc do takiego zakupu, będzie można wybrać solidne obuwie.

Jakie kapcie są najlepsze na co dzień i na wyjazdy?

Kapcie jakie sprawdzą się w różnych okolicznościach przy małych dzieciach powinny mieć:

  • cienką i płaską podeszwę – im wzniesienie będzie mniejsze, tym lepiej dla stopy dziecka,
  • warstwę oddychającą – dzięki czemu stopa małego dziecka nie będzie się przegrzewać,
  • cholewkę, która nie będzie blokować stawu skokowego – zapewni to całkowitą swobodę ruchów,
  • komfortowe – ze szczególnym uwzględnieniem części przedniej, zapewniającej swobodę ruchów paluszków,
  • dopasowany zapiętek – aby tylna część pięty została otulona, a nie usztywniona, blokując tym samym ruchy.

Nie można zapomnieć również o doborze butów lekkich, miękkich i elastycznych. Dzięki temu będzie możliwe zginanie na różne strony oraz jej ewentualne wykręcanie. Do tego nie można zapomnieć o tym, aby kupić dziecku buty dopasowane rozmiarem.Mogą one być maksymalnie większe od długości stopy o ok 0,5-0,9cm. Ważna jest również sama wysokość butów, jak również ich odpowiednio dopasowana szerokość.

google_news