Sport Żywiec

Jaka przyszłość Mitechu Żywiec?

Fot. Paweł Szczotka

Kilka ważnych decyzji podjęto podczas dzisiejszego (19 czerwca) zebrania zarządu kobiecego klubu piłki nożnej TS Mitech Żywiec.

Jak informuje prezes Jan Szupina w sezonie 2020/2021 klub na pewno będzie uczestniczył w rozgrywkach seniorek drugiej drużyny na poziomie III ligi grupy śląskiej lub w lidze międzywojewódzkiej śląsko-opolskiej czy w lidze makroregionalnej obejmującej województwo śląske, opolskie, dolnośląskie i lubuskie.

Jaki kształt na tym szczeblu rozgrywek będzie miał ostatecznie sezon 2020/2021 zdecyduje Polski Związek Piłki Nożnej. Ponadto do rozgrywek przystąpią dwie drużyny grupy młodzieżowej. Szczebel rozgrywek wynikać będzie z decyzji Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W dalszym ciągu nierozstrzygnięte są losy pierwszej drużyny, gdyż pomimo tego, że złożony został wniosek licencyjny oraz przeprowadzona kontrola obiektu, to do chwili obecnej brak decyzji ze strony PZPN w tym zakresie. Żaden główny sponsor naszego klubu nie wycofał się z dalszego finansowania. Jednak wielkość sponsoringu w najbliższym sezonie będzie uzależniona od kondycji finansowej firm, na którą przede wszystkim wpływ miało zawirowanie związane z pandemią w kraju i na świecie. Ostateczna decyzja w zakresie pierwszej drużyny seniorek zostanie podjęta do końca czerwca – podkreśla prezes Jan Szupina.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments