Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jaki rower wybrać? Dla dorosłego

Fot. Pixabay

Wiosna trwa już pełną parą, dlatego jest to niezła pora na rozpoczęcie rowerowych eskapad. Jeśli ktoś ma swój sprzęt, najwyższa pora go wyciągnąć i odkurzyć, ci, którzy planowali dopiero się w niego wyposażyć, powinni zapamiętać parę ważnych kwestii, aby na przyszłość zakupu nie żałować. Wśród tak bogatego wyboru sprzętu rowerowego trzeba wiedzieć czego szukać.

Z rowerami jest tak jak z samochodami, chcemy jeździć po górach kupujemy auto terenowe, traktować go bardziej wyczynowo, to kupujemy rower sportowy, do jazdy po mieście wystarczy zwykły, uniwersalny… Rowery można podzielić na cztery podstawowe grupy, oczywiście każda z nich rozwija się na swój sposób, ale wyróżniamy rowery miejskie – “urbany” do odcinków spacerowych, na utwardzonych nawierzchniach, wyposażone w kosze na zakupy, błotniki i lampy. Obecnie w sklepie Media Expert przygotowano specjalną ofertę pod hasłem „rowery wyprzedaż”.Rowery miejskie są synonimem komfortu jazdy i wygody codziennego użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych. Aby spełniać te parametry, modele rowerów miejskich Indiana wyposażane są w wygodne, sztywne ramy z niskim przekrokiem, duże, 28-calowe koła, szerokie, amortyzowane siedzenia, specjalnie wyprofilowane wysokie kierownice, amortyzatory przedniego koła, osłony napędu i błotniki. Rozwiązania te pozwalają miło i komfortowo podróżować po miejskiej przestrzeni, nieważne czy poruszasz się po gładkim jak stół asfalcie drogi dla rowerów, czy po nierównym chodniku.

Druga grupa to rowery górskie, przeznaczone do wycieczek rekreacyjnych. Są one na naszym terenie “najmodniejsze”, ponieważ okolice obfitują w asfaltowe wzniesienia i lasy. Wśród tej grupy można znaleźć rowery przeznaczone na cięższe i dłuższe trasy, gdzie niezbędne jest już wzmocnienie sprzętu, a także modne ostatnio rowery elektryczne. Przykładowo wysocy i ciężcy mężczyźni powinni wyposażyć się w rowery 29 cali, czyli z dużymi kołami. Proponujemy, aby był to rower górski MTB INDIANA X-Pulser 1.9 M19 w kolorze czarno-niebieskim. INDIANA jest marką dla ludzi ceniących sobie wolność, kochających przestrzeń, aktywność i komfort użytkowania. Rowery INDIANA oparte są na nowoczesnej konstrukcji ram. Producent zastosował podzespoły dostawców o najwyższej renomie na rynku. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje między innymi osprzęt japońskiego SHIMANO. Wśród innych propozycji są też rowery 28 cali na specjalną uwagę zasługuje elektryk – Rower elektryczny INDIANA E-City D17 czarny, którego maksymalny zasięg to 45 km. Na uwagę zasługuje oferta obejmująca rowery 27,5 cali – MTB INDIANA X-Pulser 2.7 M21 czarno-żółty oraz rowery 26 cali jak na przykład MTB INDIANA X-Pulser 1.6 M15 czarno-czerwony.

Trzecia grupa powstała z myślą o najmłodszych, czyli grupa dziecięca. Modne w tej dziedzinie są tzw. “repliki”, czyli np. jeżeli tata jeździ w zawodach na specjalistycznym rowerze, można kupić jego kopię w mniejszej wersji, oczywiście wygląd roweru będzie taki sam, natomiast zmienią się parametry. Ostatnia grupa to rowery extreme przeznaczone dla stosunkowo wąskiego grona rowerzystów. Charakteryzują się tym, że są wykorzystywane do zjazdów lub do trików, stąd ich późniejszy podział na freeridowe, BMX lub jeszcze inne. Istnieje jeszcze jedna grupa, chociaż mało używana są to rowery zawodnicze – szosowe, przeznaczone do ścigania się.

Oczywiście najczęściej rower to nie wszystko, wyprawa na siłownie wymaga dresu, tak i na rower dla wygody i nie rzadko dla bezpieczeństwa warto jest wyposażyć się w odpowiednie ubrania. Wszystko uzależnione jest od grupy rowerowej z której korzystamy. Jeżeli jeździmy na rowerach miejskich, można jechać zarówno w sukience jak i w spodniach jeansowych. W innych kategoriach warto jest wyposażyć się w strój, który “oddycha”, a pot nie pozostaje na ubraniu. Na wyjazdy górskie warto jest mieć również do czego wsadzić pompkę i klucze, dlatego jakiś plecak lub sakwa mogą okazać się przydatne. W przypadku grupy extreme to jest zupełnie inna historia, ponieważ sportowcy uprawiający tę dziedzinę ze względów na bezpieczeństwo są ubrani w “zbroję”, czyli pancerz z ochraniaczy. Tę grupę wyróżnia również pewny rodzaj stylu, a oni sami dyktują trendy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments