Na sygnale Oświęcim

Jechał po narkotykach i uderzył w drzewo

Fot. KPP Oświęcim

W Oświęcimiu 20-letni kierowca uderzył swoim samochodem w przydrożne drzewo. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie (28 maja) na ulicy Chemików w Oświęcimiu.

Policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując peugeotem stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu. Ale mundurowi dostrzegli, że kierowca może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia policjantów. W ślinie mężczyzny tester wykazał amfetaminę. Ponadto podczas przeszukania saszetki należącej do kierowcy funkcjonariusze znaleźli zawiniątko w którym znajdowała się amfetamina. Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych została mu pobrana krew – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaje ona, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments