Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Kajto wystartuje w Rajdzie Safari. Dla siebie, swoich kibiców i Sobiesława Zasady

Fot. Kajetan Kajetanowicz / Facebook

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak widnieją na liście zgłoszeń do Rajdu Safari 2022, który odbędzie się pod koniec czerwca w Kenii. Będzie to pierwszy start ustronianina i jego pilota w tym wymagającym wyścigu. Ostatni raz Lotos Rally Team brał udział w Rajdzie poza Europą dwa lata temu – w Meksyku.

Na liście do Rajdu Safari znajdują się obecnie 34 załogi. Kajetanowicz i Szczepaniak zgłoszeni są do klasy WRC2 i mają 10 rywali. – Start w legendarnym Safari Rally Kenya był moim marzeniem od wielu lat. Pod koniec ubiegłego roku spotkałem się z naszym najlepszym polskim kierowcą rajdowym w historii, Sobiesławem Zasadą, po jego występie w Kenii, gdy tak niewiele zabrakło mu, by dotrzeć do mety. Powiedziałem do niego wtedy, że będę robił wszystko, by wystartować w tym rajdzie i ukończyć go dla niego. To dla mnie dodatkowa motywacja, która towarzyszy mi od tamtego momentu – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Sobiesław Zasada wystartował w zeszłym roku w Rajdzie Safari mając… 91 lat! Wraz z pilotem Tomaszem Borysławskim utknęli jednak na ostatnim odcinku specjalnym i nie dojechali do mety. Zasada, który po bezdrożach Kenii ścigał się już dziewiąty raz, był najstarszym zawodnikiem WRC w historii.

Kajto ma nadzieję pokazać się w Afryce od jak najlepszej strony. – Przez ostatnie lata udało mi się zbudować naprawdę ambitny zespół i z każdym rajdem stajemy się jeszcze mądrzejsi. Tym razem jednak musimy wykorzystać wszystkie możliwości, bo przed nami najtrudniejsza runda WRC – FIA World Rally Championship i prawdopodobnie najtrudniejszy rajd na świecie! Dziękuję moim partnerom za zaufanie oraz wsparcie w tym rajdzie. Wiem, że mam prędkość, by walczyć tam o zwycięstwo, ale najtrudniejsze jednak będzie omijanie problemów i rywalizacja z zawodnikami, którzy wiedzą o tych trasach chyba wszystko. Długo na to pracowałem i mam nadzieję, że jestem gotowy – dodaje rajdowiec rodem z Ustronia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Góral
Góral
8 miesięcy temu

Kajto jesteś najlepszy!! A my jak zawsze będziemy kibicować i trzymac mocno kciuki. Cały Ustron jest z Toba?