Wydarzenia Bielsko-Biała

Jedenasta edycja Pucharu Reksia. Z Dębowca zjedzie 400 młodych narciarzy

Fot. Puchar Reksia 2020

W tym roku już po raz jedenasty młodzi narciarze wystartują w zawodach o Puchar Reksia. Cykliczna impreza odbywa się od 2012 roku. Organizatorzy mają nadzieję, że zawody uda się rozegrać na stoku Dębowca. Szczególny nacisk kładziony jest na rodzinną atmosferę.

Do 25 stycznia można zapisywać się i wnosić opłaty za udział w 11 edycji Pucharu Reksia, który o ile warunki pogodowe na to pozwolą, odbywać się będzie na stoku Dębowca w Bielsku-Białej. W zawodach może wziąć każde dziecko do 13 roku życia. W tym roku udział biorą nie tylko bielskie dzieciaki, ale z całej Polski, a nawet Rumunii czy Słowacji. Prestiż zawodów jest więc wysoki, tym bardziej, że pierwszy raz Puchar Reksia objęty został patronatem Polskiego Związku Narciarskiego.

 

W zawodach w dniu 05.02.2023 ma wziąć udział 400 narciarzy. Na dwóch wytyczonych trasach próbować będą swoich sił w slalomie gigancie. Przewidziano także dodatkowe atrakcje w postaci animacji, gier i zabaw, poczęstunków. O to zadbają wolontariusze z bielskich szkół średnich. Zawodnicy startować będą w sześciu grupach wiekowych z podziałem na płeć. Najlepsza szóstka w każdej grupie otrzyma cenne nagrody. Dla miejsc 1-3 przewidziano puchary. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy i pamiątkowy medal. Szczególnie mile widziani są rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo, którzy z całych sił dopingować będą zawodników. Najmłodsze dzieci będą mogły liczyć na wsparcie w zjeździe, pod warunkiem, że osoba dorosła nie przekroczy linii mety.

 

W przypadku złych warunków narciarskich na Dębowcu zawody zostaną przeniesione na stok Siglany. Decyzja ma zapaść trzy dni przed wydarzeniem. – Wierzymy, że pogoda dopisze i uda się zorganizować na Dębowcu – mówi pomysłodawczyni Pucharu Reksia Barbara Ilewicz. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej oraz ministra sportu i turystyki.

 

google_news