Wydarzenia Cieszyn

Jedni idą na emeryturę, inni awansują. Zmiany u strażaków w cieszyńskim

Fot. PSP w Cieszynie

W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianami personalnymi na stanowiskach dowódczych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych PSP. Ze służbą w szeregach PSP pożegnali się również dowódcy JRG nr 2 w Skoczowie, którzy z końcem stycznia przeszli na emeryturę.

Komendant powiatowy PSP w Cieszynie st. bryg. Damian Legierski odczytał decyzje personalne. Zwolnienia ze służby, związane z emeryturą, dotyczą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie bryg. Dariusza Walka i jego zastępcy asp. sztab. Józefa Wojtyły. Mianowani na te stanowiska zostali odpowiednio st. kpt. Marek Szalbot oraz st. kpt. Adam Szlauer, który z dniem 1 lutego br. został przeniesiony z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju do pełnienia służby w cieszyńskiej komendzie,. Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu został natomiast mł. bryg. Michał Pokrzywa. Dowódcą zmiany w tejże jednostce został z kolei st. kpt. Adrian Zygmański.

– W imieniu wszystkich pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie składam podziękowania świeżym emerytom za wspólną służbę, życząc dużo zdrowia, sukcesów w podejmowanych przedsięwzięciach oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Z kolei nowo mianowanym dowódcom życzymy powodzenia w realizacji nowych obowiązków służbowych – mówi st. bryg. Damian Legierski.

Fot. PSP w Cieszynie

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
góral małopolski
góral małopolski
1 rok temu

kto na nich narobi

córka strażaka
córka strażaka
1 rok temu

Ta panienka na grupowym zdjęciu wyróżniająca się jasną sukienką – w jakim charakterze?

Piotr
Piotr
1 rok temu

Kto za to płaci my podatnicy młodzi ludzie 50 latki idą na emeryturę 60 % z nich nie było nigdy w akcji albo już po aby zapisać ich w meldunku i tak w całej Polsce zagranicą od 60 + dbają o kondycję a nie idą do pracy odpocząć .Mam jedno pytanie dlaczego członek OSP może brać udział do ^% i nie raz jest więcej razy w akcji niż z PSP co 9 razy w miesiącu jest w pracy a z tego 3 dni w łóżeczku to jest pierwszy przydział najważniejszy w PSP

strażak
strażak
1 rok temu
Reply to  Piotr

Chłopie,zanim coś powiesz to zasięgnij informacji aby twoje wypociny miały sens i były zgodne z prawdą,pleciesz bzdury (na jezyk cisnie mi się takie męskie podsumowanie ciebie),jeśli nie wiesz to zamilcz.To ty może leżysz w łóżeczku leniu.

Roman
Roman
1 rok temu
Reply to  strażak

Oj boli prawda zapier–ć do min 60 jak cały świat a nie 50 lenie na emeryturę co wy się porównujecie do policji wojska policja całą służbę na ulicy albo patrole w samochodach a wy w łóżkach ciepełku i stołówce raz za kiedy wyjazd 80 % zamiatanie ulic czyli czerwone MPO.Tak samo w Bielsko Biała i całym kraju.