Porady i inspiracje

Żłobek i przedszkole Misioland Bielsko-Biała

Doskonała opieka, rozwijające zajęcia edukacyjne, kontakt z rówieśnikami, wartościowe posiłki – takie oczekiwania wobec pierwszej placówki, w której będzie się uczyć dziecko wcale nie są wygórowane, prawda? W Klubie Malucha – Misiolandzie właśnie tak uważamy. Żłobek Misioland jest miejscem, które obok domowej atmosfery zapewnia wielokierunkowy rozwój, indywidualne podejście do dzieci, a także poznawanie świata podczas różnorodnych aktywności.

Profesjonalna kadra, szeroki wybór zajęć

Nasza placówka może pochwalić się doskonale wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Obok specjalistycznej wiedzy nasi pracownicy wyróżniają się empatią, cierpliwością oraz kreatywnością w zakresie tworzenia dla dzieci bezpiecznej przestrzeni do auto-ekspresji. Dzięki zajęciom w Klubie Malucha Misioland kształtowana jest samodzielność dzieci, ich ciekawość świata, ale też kompetencje społeczne.

Podczas zajęć dydaktycznych maluchy współpracują ze sobą, uczą się nowych umiejętności, rozwijają swoje zdolności percepcyjne – przy czym nauka ma formę zabawy. Program jest dopasowany do umiejętności kilkulatków, jak również do zmieniającej się w ciągu roku przyrody. Istotnym punktem w działalności Misiolandu pozostaje umożliwianie maluszkom kontaktu z naturą poprzez codzienne spacery, obserwowanie zmian, dogoterapię. Wyrażanie swoich emocji w zdrowy sposób to również ważna sfera. Poprzez zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, bajkoterapię, zajęcia manualno-konstrukcyjne dzieci mają szansę wyrażać swoje emocje oraz kształtować swoje poczucie estetyki.

Fizyczny rozwój i savoir vivre

W Misiolandzie dzieci rozwijają się nie tylko w wymiarze psychologicznym i społecznym, ale również w sferze fizyczności, koordynacji, kontroli nad ciałem. Doskonałym narzędziem do uzyskania takich rezultatów pozostaje rytmika (pozwalająca dodatkowo na kontakt z muzyką klasyczną), zajęcia ruchowe obejmujące zabawy z szarfami, tunelami, chustą Klanza etc., ćwiczenia muzyczno-ruchowe i gimnastyczne, zabawy terenowe. Każdorazowo te aktywności są dopasowane do wieku maluchów.

Każdy dzień w Misiolandzie jest pełen zabawy oraz nauki. Charakteryzuje go jednak określona struktura pomagająca dzieciom dostosować się do rzeczywistości oraz wykształcić pewną rutynę. Maluchy uczą się oczywiście podstawowych umiejętności porządkowych, nawyków higienicznych, podstawowych zasad grzeczności. Pomagamy dzieciom w nauce mycia rąk i ząbków, przeprowadzamy lekcje korzystania z toalety, z ubierania poszczególnych elementów garderoby, pozwalamy na samodzielne jedzenie posiłków. A te są naprawdę smaczne i dostosowane do potrzeb maluchów.

W naszym żłobku – przedszkolu Misioland wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom rodziców, dla których priorytetem pozostaje dobro dzieci, ale też ich wielokierunkowy rozwój, budowanie kontaktów społecznych z otoczeniem.

google_news