Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Bielskiego

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Dzisiaj radni jednogłośnie pozytywnie podsumowali pracę Zarządu Powiatu Bielskiego za ubiegły rok.

26 radnych zagłosowało za udzieleniem zarządowi absolutorium za 2019 rok. Radni przyjęli też sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielili zarządowi wotum zaufania.

– Wynik głosowań nie tylko zobowiązuje, ale napełnia też trochę radością. To dobre podsumowanie współpracy i zgody w zarządzie. 2019 rok na pewno był dobry pod względem gospodarczym. Oczywiście, mamy wiele swoich uwarunkowań, uważamy że podatek powinien być większy, że zadania, które nakładane są na samorząd bardzo nas obciążają, bo nie idą za nimi środki. Słyszę, że powinniśmy być odważniejsi, ale zawsze mam w tyle głowy, że może być gorzej. To niestety teraz się dzieje – upadają firmy, zwalniani są pracownicy. To wszystko będzie wiązało się z podatkami, które na pewno będą mniejsze, a przecież zadania zostają – komentuje starosta Andrzej Płonka.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Debata oczywiście z możliwością udziału w niej mieszkańców powiatu.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Czy czasem Zarząd nie powinien sporządzić raport o stanie powiatu za 2019 r.? I nie powinna odbyć się debata? Od zeszłego roku obowiązują raporty, debaty. Czy czasem nie jest tak, że absolutorium uzyskuje się za wykonanie budżetu a wotum zaufania po debacie? Brakowało w Bielsku-B. dzisiaj na sesji.
Podatki będą mniejsze? – super wiadomość.

Raport o stanie Powiatu Bielskiego
Raport o stanie Powiatu Bielskiego
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

“Zarząd Powiatu na posiedzeniu 28 maja br. zatwierdził raport o stanie Powiatu Bielskiego za rok 2019. Jest to dokument niezbędny do uzyskania wotum zaufania, udzielanego przez Radę Powiatu. Debata nad raportem odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady, tj. w czerwcu.”

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Tu nie chodzi o zatwierdzenie Raportu przez Zarząd bo jest to czynność w ramach sporządzania przez Zarząd Raportu. Nie rozumiem, na stronie internetowej powiatu jest informacja, że debata się odbyła i Zarząd uzyskał wotum zaufania. Kiedy – nie podają (może dziś?).