Bielsko-Biała Na sygnale

Pilne! Wywrotka kolosa na Skarpowej – ZDJĘCIA

Około godz. 12.30 na ul. Skarpowej w Bielsku-Białej podczas wymijania się z samochodem osobowym, wywróciła się betoniarka. Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy straży pożarnej z JRG2 oraz policję.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Łowiecką. Kierujący betoniarką marki scania, jadąc ul. Skarpową w kierunku zapory w Wapienicy, podczas manewru wymijania się z samochodem osobowym, zjechał maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, koła pojazdu osunęły się na trawiaste, pochyłe pobocze, w wyniku czego ciężarówka się przewróciła. Wskutek zdarzenia zostało uszkodzone ogrodzenie posesji, cześć betonu wyciekła na pobocze i teren posesji.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzili, czy nikt z osób postronnych nie został przegnieciony pojazdem. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Patrol drogówki sporządził dokumentację, kierujący betoniarką był trzeźwy. Mężczyznę ukarano wysokim mandatem.

Na miejscu zdarzenia pracowały holowniki różnych pomocy drogowych. W czasie stawiania auta na koła odcinek ul. Skarpowej był zablokowany. Utrudnienia w ruchu trwały około pięciu godzin.

KB_rasizm